• Zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17:30.
  • W maju o godz. 20:45 Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej.
  •  Od poniedziałku – 15 maja- rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożycieli Wiernych.
  • Nabożeństwa majowe dla młodych w każdy czwartek o godz. 19:00 w dolnym kościele. Zapraszamy.
  • W poniedziałek – 15 maja – rozpoczynają się próby przed I komunią Świętą o godz. 16:30. Zbiórka dzieci przed kościołem.
  • Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców, chrzestnych w piątek 19 maja od godz. 16:00 . W górnym kościele.
  • Uroczystość I Komunii w sobotę 20 maja o godz. 12:00.
  • W poniedziałek – 15 maja – o godz.19:00 próba przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
  • Spowiedź dla tej grupy dzieci w czwartek – 18 maja – od godz. 16:00. W górnym kościele.
  • Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych w sobotę – 20 maja – o godz. 9:30.
  • W sobotę – 27 maja – organizujemy pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennym. Wyjazd 8:30. Koszt 110 zł. (transport i obiad). Zapisy w kancelarii parafialnej

Z życia parafii

Maj jest w Kościele miesiącem szczególnie poświęconym czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe, odprawiane wieczorami w kościołach i przydrożnych kapliczkach, na stałe wpisały się w krajobraz Polski.
Początków tego nabożeństwa należy szukać w pieśniach sławiących Maryję Pannę znanych na Wschodzie już w V wieku. Na Zachodzie poświęcenie majowego miesiąca Matce Bożej pojawiło się dopiero na przełomie XIII i XIV w., dzięki hiszpańskiemu królowi Alfonsowi X. Zachęcał on by wieczorami gromadzić się na wspólnej modlitwie przed figurami Bożej Rodzicielki. Po raz pierwszy maj został nazwany miesiącem Maryi w wydanej w 1549 r. w Niemczech książeczce „Maj duchowy”, która była odpowiedzią na Reformację. Ojcem nabożeństw majowych jest żyjący na przełomie XVII i XVIII wieku w Neapolu jezuita o. Ansolani. Organizował on w kaplicy królewskiej specjalne koncerty pieśni maryjnych, które kończył uroczystym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Wielkim propagatorem tej formy czci Matki Bożej był jezuita, o. Muzzarelli, który w 1787 r. wydał specjalną broszurkę, którą rozesłał do wszystkich włoskich biskupów. Pomimo kasaty jezuitów przez Klemensa XIV, o. Mazurelli wprowadził nabożeństwo majowe w kościele Il Gesu w Rzymie. Rozpowszechnił je również w Paryżu, towarzysząc papieżowi Piusowi VII podczas koronacji Napoleona Bonaparte. To właśnie Pius VII obdarzył nabożeństwo majowe pierwszymi odpustami. W 1859 r. kolejny następca św. Piotra – Pius IX, zatwierdził obowiązującą do naszych czasów formę nabożeństwa, składającego się z Litanii Loretańskiej, nauki kapłana oraz uroczystego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. W Polsce pierwsze odnotowane nabożeństwa majowe zostały wprowadzone w 1838 r. przez jezuitów w Tarnopolu. W połowie XIX w. „majówki” odprawiane już były w wielu miastach, m.in. w Warszawie w kościele Św. Krzyża, w Krakowie, Płocku, Toruniu, Nowym Sączu, Lwowie i Włocławku.
Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni.
Bóg zapłać!

Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w tym tygodniu na tacę, do skarbonek świątyni oraz w kancelarii na cele wspólnoty parafialnej oraz na utrzymanie świątyni.
Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
Salezjanie.