33-dniowe rekolekcje przygotowujące do oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. 

  1. Początek w czwartek 20.02.2025 r., Msza Święta na rozpoczęcie o godz. 20:00, kończymy uroczystym Aktem Poświęcenia w święto Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie we wtorek 25.03.2025 r. Mszą Świętą o godz. 20:00. 
  2. Każdy dzień rekolekcji rozważamy indywidualnie zgodnie z książką „Konsekracja Niepokalanemu Sercu Maryi” z komentarzami ks. Dominika Chmielewskiego lub odsłuchujemy rozważania na dany dzień ze strony internetowej oddanie33.pl/Ks-Dominik-Chmielewski. Rekomendowana jest stała pora dnia, najlepiej godziny poranne.
  3. W celu pogłębienia i uzupełnienia rozważań z danego dnia, w górnym kościele będzie możliwość codziennej Adoracji w ciszy przed Najświętszym Sakramentem od godziny 20:00 do około godz. 20:45, następnie „mini konferencja” podsumowująca rozważania dnia księdza Mirosława Hołowni, zaś o godz. 21:00 zakończenie Apelem Jasnogórskim. Uczestnictwo w Adoracji nie jest obligatoryjne, nie jest to warunek konieczny, jest to jedynie forma głębszego przeżycia rekolekcji, do czego serdecznie zachęcamy.
  4. Każdego dnia będzie transmisja on-line na żywo!
  5. W razie pytań związanych z rekolekcjami prosimy o kontakt: ksiądz Mirosław Hołownia tel. 602 571 573; Ewa Jankowska tel. 604 393 857
  6. Zachęcamy do prowadzenia dzienniczka duchowego, w którym można zapisywać słowa, fragmenty z danego dnia rekolekcji. Być może podczas modlitwy osobistej w ciszy lub podczas adoracji albo podczas czytania rozważań pojawi zdanie czasem nawet jedno słowo, które możemy zapisać, a potem do niego powrócić.

  7. Podczas Adoracji przed Najświętszym Sakramentem na końcu kościoła górnego (tam gdzie zwykle można znaleźć broszurki informacyjne) znajdą się karteczki, które należy wypełnić swoim imieniem i nazwiskiem aby otrzymać wydrukowane Akty Poświęcenia.

Rekolekcje skierowane są do wszystkich osób, nie tylko naszych parafian, którzy chcieliby skorzystać z licznych łask wynikających z zawierzenia Maryi. Według św. Ludwika Marii Grignion de Montfort jest to krótka, łatwa i pewna droga do świętości. Od momentu oddania się Maryi, wyrzekamy się siebie, a oddajemy się Jej, dając Jej pełne prawo do rozporządzania nami i wszystkim co do nas należy, przyjmując wszystko co nas spotyka ze spokojem, zaufaniem, bez zwątpienia w Bożą łaskę i miłość. Owoce tych rekolekcji są liczne, czego dowodzą świadectwa osób, które oddały się Matce Bożej. Nasze czasy są wyjątkowo niebezpieczne i Bóg chce, aby Jego miłosierdzie zatriumfowało przez Maryję!

Co trzeba mieć aby rozpocząć rekolekcje?

Absolutnie konieczne jest tylko jedno: CHCIEĆ. Pragnienie oddania jest jedynym warunkiem koniecznym, ponieważ akt oddania jest aktem woli i dlatego wymaga decyzji woli.

Z rzeczy materialnych warto zaopatrzyć się w książkę opracowaną przez pana Adriana Pakułę „Konsekracja Niepokalanemu Sercu Maryi” z komentarzami ks. Dominika Chmielewskiego, którą można zakupić w naszym sklepiku parafialnym (koszt 30 zł).

Jak wygląda uczestnictwo w takich rekolekcjach?

Rekolekcje przygotowujące do oddania się Matce Bożej zaczynamy w czwartek 20.02.2025 r., trwają 33-dni,  kończymy Aktem Poświęcenia w święto Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie we wtorek 25.03.2025 r. Każda osoba, która będzie chciała dokonać Aktu Poświęcenia się Panu Jezusowi przez ręce Maryi przychodzi do kościoła na godzinę 20:00, zostanie wówczas odprawiona Msza Święta oraz dokonamy uroczystego Aktu Poświęcenia.

Dwie opcje uczestnictwa w rekolekcjach:

  1. Wariant 1

Rozważasz dany dzień w domu według wskazówek zawartych w książce lub odsłuchujesz rozważania ze strony internetowej oddanie33.pl/Ks-Dominik-Chmielewski. Najlepiej wybrać sobie stałą porę, najlepiej godziny poranne, aby móc zabrać ze sobą jakiś fragment i rozważać go w sercu w ciągu dnia. Dodatkowym uzupełnieniem i pogłębieniem rozważań jest uczestnictwo w Adoracji w ciszy przed Najświętszym Sakramentemspotykamy się każdego dnia w górnym kościele od godz. 20:00 do około godz. 20:45, następnie „mini konferencja” podsumowująca rozważania dnia księdza Mirosława Hołowni, zaś o godz. 21:00 zakończenie Apelem Jasnogórskim. Podczas Adoracji w ciszy, można rozważać dodatkowo teksty z książki przeznaczone na dany dzień, dlatego warto zabierać ją ze sobą. Może to być forma głębszego ich przeanalizowania, jeżeli w ciągu dnia tego nie zrobiliśmy. Uczestnictwo w Adoracji nie jest obligatoryjne, nie jest to warunek konieczny, jest to jedynie forma głębszego przeżycia rekolekcji, do czego serdecznie zachęcamy.   

  1. Wariant 2

Rozważasz dany dzień w domu według wskazówek zawartych w książce lub odsłuchujesz rozważania ze strony internetowej oddanie33.pl/Ks-Dominik-Chmielewski . Jeżeli jesteś osobą leżącą, chorą lub z innych ważnych przyczyn nie możesz przyjść do kościoła na godzinę 20:00, a chcesz dodatkowo pogłębiać rozważania, to nic nie stoi na przeszkodzie, gdyż każdego dnia będzie dostępna transmisja online na żywo!

Każdy powyższy wariant kończy się we wtorek 25.03.2025 r., kiedy to wszyscy przyjdziemy na Mszę Świętą o godzinie 20:00 i dokonamy uroczystego Aktu Poświęcenia. 

Co zrobić, jeśli opuszczę jakiś dzień rekolekcji? Przerwać czy kontynuować?

W takiej sytuacji najlepiej kontynuować rekolekcje, zaczynając od dnia który się opuściło. To znaczy, że nasze rekolekcje przedłużą się o ten dzień, który opuściliśmy. W związku z tym, o jeden dzień przesunie się również akt oddania (nie będzie już się odbywał razem ze wspólnotą parafialną). Aby nie zapomnieć o fakcie, że jesteśmy w trakcie trwania rekolekcji warto ustawić sobie alarm przypominający w telefonie! Jeżeli opuścimy więcej niż jeden dzień to zachęcamy zacząć rekolekcje od początku.

Czy każdego dnia muszę obowiązkowo przeczytać wszystkie teksty?

Nic nie musisz. Te rekolekcje to czas wejścia w Miłość Jezusa i Maryi. Podstawową zasadą jest zawsze to, aby dać się prowadzić Duchowi Świętemu. Zachęcamy jednak aby żadnego dnia nie opuszczać modlitwy osobistej.

Co zrobić jeżeli chcę się oddać całkowicie Maryi, ale jednocześnie czuję jakiś wewnętrzny lęk lub mam jakieś wątpliwości?

Decydujące jest to czego chcesz. Tak Pan Jezus pouczył siostrę Faustynę: „Uczucia nie zawsze są w twojej mocy, ale wola zawsze”. Doświadczenie pokazuje, że szatan najczęściej podczas takich rekolekcji uderza w dwie sfery: uczucia oraz poczucie własnej wartości. Myśli typu „nie jestem godna/godny, aby się oddać” – mogą być rodzajem subtelnej pokusy, która ma nas odwieść od aktu oddania, który jest całkowitą klęską złego ducha.

Jak przeżyć te 33 dni?

Postawy wewnętrzne, które warto mieć:

Postawa ufności

Robimy to czego pragnie Bóg, Bóg chce ustanowić na świecie nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, Pan Jezus pragnie aby Maryja była bardziej znana i kochana, robimy to o co prosi nas Bóg, odpowiadamy fiat. Św. Tereska od Dzieciątka Jezus powiedziała, że dusza otrzymuje od Boga dokładnie to czego się od Niego spodziewa. Spodziewajcie się wielkich łask przez te 33 dni, ale takich naprawdę wielkich łask, trzeba być ufnym, że ta łaska którą nam Bóg da zaskoczy nas swoją wielkością, ilością i pięknem. Pan Jezus mówi do siostry Faustyny, że im dusza więcej zaufa tym więcej otrzyma. Pan Jezus chce dać nam wielkie łaski ale tym naczyniem, którym te łaski możemy przyjąć jest ufność.

Postawa otwartości, uważności

Będziemy rozważać teksty z danego dnia, nie zapomnijcie jednak, że Pan Bóg może posłużyć się wszystkim aby nas lepiej przygotować do oddania. Zapamiętajcie, że przez te 33 dni wszystko co Wam się przytrafia to są rekolekcje. Pan Bóg daje wiele świateł przez ludzi, którzy nas otaczają, przez czytania z danego dnia, które były na Eucharystii. Pan Jezus mówi do Alicji Lenczewskiej: Każdego dnia w czytaniach z dnia ukryłem dla ciebie jakieś światło, które jest ci potrzebne na dany dzień.

Postawa radości

Jesteśmy teraz w takim momencie, kiedy dziecko się rozpędza i pędzi w ramiona swojej matki. Pełnienie woli Bożej jest źródłem radości, my zaczynamy pełnić wolę Boga, a to jest radość.

Trzy praktyki które są bardzo zalecane i bardzo pomocne:

Jeden jest warunek konieczny oddania : PRAGNĄĆ I CHCIEĆ

To co jest tu wymienione to są praktyki, które mogą pomóc nam głęboko przeżyć rekolekcje. Ksiądz Marian Piątkowski pisze w ABC Oddania Matce Bożej, że oddać się może nawet osoba, która jest w stanie grzechu śmiertelnego, gdyż pierwsze co Matka Boża zrobi to wyprowadzi nas z tego grzechu. Maryja wie co zrobić aby dziecko było piękniejsze, szczęśliwsze i lepsze.

Pierwsza praktyka – Jak Najczęstszy udział w Eucharystii

Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort, mówi że jeżeli to możliwe to zachęcam do codziennego uczęszczania na Eucharystię. Tak często jak możesz tak często bądź przez te 33 dni na Eucharystii.

Przyjmując Komunię Świętą w tym czasie możemy modlić się takimi słowami: Panie Jezu Chryste chcę przyjmując tą Komunię Świętą, przyjąć ten dar, który Ty mi dałeś na krzyżu to znaczy dar Twojej Mamy. I chcę ją przyjąć za moją Mamę i chcę przez tą Komunię Świętą by żyła we mnie Twoja miłość do Maryi, i chcę przez tą Komunię Świętą kochać Maryję Twoim Sercem.

Chodzi o to by przyjąć miłość Jezusa do Maryi. Jezus we mnie ma kochać Swoją Matkę. Nie żyję już ja tylko żyje we mnie Jezus, który przeze mnie kocha Swoją Matkę.

Druga praktyka – Spowiedź Generalna

Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort zachęca do tego by odbyć w czasie 33 dni taką spowiedź, którą się nie odbywa często, może to być spowiedź generalna. Szczególnie warto by osoby, które takiej spowiedzi jeszcze nie odbyły do niej podeszły. Chcemy by dar naszego serca był najpiękniejszy. Jeżeli nie spowiedź generalna to spowiedź do której się przygotowujemy gruntownie.

Trzecia praktyka – Post

Najbardziej szatan boi się tych, którzy oddadzą się Matce Bożej i zrobi wszystko aby do tego oddania nie doszło! Pan Jezus mówi, że jest taki rodzaj złych duchów, które można wyrzucić tylko postem i modlitwą. Pan Jezus mówi, że jeżeli apostołowie będą pościć to ktoś inny będzie uwolniony. Ktoś zatem z moich braci może być uwolniony dzięki mojej praktyce postu. Jeżeli ostatni posiłek jem o godzinie 20:00 to zachowujemy post do godz 20:00 dnia następnego czyli 24 godziny, pościmy od 1 do 2 dni w tygodniu o ile pozwala nam zdrowie. Podejmuję się postu w intencji całej grupy, która zaczęła teraz te rekolekcje. Podczas postu pijemy dużo wody, jemy chleb np. orkiszowy, który dostarcza dużo wartości odżywczych jeżeli jest taka możliwość.

To tyle celem wprowadzenia. Reszta jest łaską.

Transmisja na żywo