1. W środę 6 stycznia – obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, msze św. o godz. 700, 900,1030,1200 – zakończenie orszaku, i o godz. 1800. Nie ma mszy św. o godz. 2000. W tym dniu przypada 24 rocznica święceń biskupich J.E. Biskupa Płockiego Piotra Libery. Pamiętajmy o Księdzu Biskupie w naszych modlitwach. 
 2. Święto Trzech Króli jest jednym z najstarszych świąt w Kościele. Obchodzono je na Wschodzie od III wieku, a na Zachód przedostało się pod koniec IV wieku. Słowo "Epifania" znaczy "objawienie". Epifania, podobnie jak Boże Narodzenie, przedstawia nam Boga, który staje się widzialnym, z tą różnicą jednak, że teraz nie tylko Żydom, ale i poganom okazuje Bóg Syna swego. Ewangelia nie nazywa przybyłych ze Wschodu wędrowców królami, lecz Mędrcami, oraz nie podaje ich liczby. Można się tylko domyślać, że było ich trzech, skoro przynieśli trzy dary. Dary Mędrców mają znaczenie symboliczne. Oznaczają godność królewską Chrystusa (złoto), wypływającą z połączenia się natury ludzkiej (mirra) z Boską (kadzidło). Dlatego wyobrażają one samego Zbawiciela. W kościołach poświęca się dzisiaj te dary oraz kredę przeznaczoną do oznaczenia drzwi domów inicjałami trzech Mędrców i datą roku. Zwyczaj ten wiąże się z obrzędem ogłaszania w dniu dzisiejszym świąt ruchomych. W pierwsze wielkie święto roku kalendarzowego w katedrach i głównych kościołach po odśpiewaniu Ewangelii kantor ogłasza daty niedziel i świąt okresu wielkanocnego.
 3. Dnia 7 stycznia przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy ministrantów i ich rodziców na Mszę św. o godz. 1800 , na której będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne. 
 4. Drodzy Parafianie, upływający rok przeżywany w cieniu pandemii, okazał się niełatwym czasem poszukiwania normalności w tym co nowe i trudne. Wiele rzeczy uległo zmianie, bardziej lub mniej radykalnej. Mimo to, w każdym z nas pozostaje niezmienne pragnienie Boga, którego odkrywamy przede wszystkim we wspólnocie Kościoła. To pragnienie to również tęsknota za Eucharystią, Komunią św., regularną spowiedzią, spotkaniem z księdzem. Piszę to, myśląc również o nadchodzącym czasie wizyty duszpasterskiej, popularnie nazywanej kolędą. Patrzę na to wydarzenie przede wszystkim oczami wiary. Przecież Bóg istnieje! Przecież jest on Bogiem kochającym! On ma siłę dać nam błogosławieństwo pełne mocy! Wizyta duszpasterska to świadomy akt otwarcia drzwi naszych mieszkań Jezusowi Chrystusowi. Nie chcemy aby leżał w zimnej Betlejemskiej grocie. W naszych mieszkaniach, naszych historiach i sercach jest miejsce dla Boga. Z tego też względu nie wolno nam rezygnować! Nie wolno nam się poddawać! Chcemy pośród trudności poszukiwać bezpiecznych form bycia razem, aby nie zapomnieć o tym co stanowi tak ważną część naszego życia. Pragnę zatem w imieniu własnym jak i moich Współbraci salezjanów z Płockiej Stanisławówki zaprosić Was wszystkich Kochani do nieco innej formy przeżywania wizyty duszpasterskiej w Nowym 2021 Roku. W wyznaczone niedziele, o czym będziemy informować z wyprzedzeniem, na Msze św. o godz. 12 będą zapraszani Mieszkańcy poszczególnych ulic naszej parafii. Będziemy się wspólnie modlić o Boże błogosławieństwo dla naszych mieszkań i Rodzin. Każdy z nas będzie mógł zabrać ze sobą specjalny Akt Zawierzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Będzie też możliwość złożenia zupełnie dobrowolnej ofiary kolędowej na cele związane z utrzymaniem i odnową naszej Świątyni. Chciałbym jednak Kochani Parafianie abyśmy jak co roku, to wydarzenie kolędy traktowali przede wszystkim w kategoriach duchowych. Chrystus czeka na nas i to jest najważniejsze. Kto ma Boga ma wszystko! 
  Z modlitwą Wasz Proboszcz – ks. Wiesław Kania SDB
 5. Kolęda 2021 r.
  10 stycznia 2021: 9
  00 – Powstańców, Ułańska, Podchorążych, Wyszogrodzka; 1200 – Saperska, Strzelecka, Zdziarskiego, Menażowa, Piłsudskiego.
  17 stycznia 2021: 9
  00 – Heweliusza, Krzywickiego, Kołłątaja, Rozego, Staszica; 1200 – Sienkiewicza, Kilińskiego, Gradowskiego, Dojazd, Misjonarska.
  24 stycznia 2021: 9
  00 – Padlewskiego, Piękna, Sportowa; 1200 – 1 Maja, 3 Maja.
  31 stycznia 2021: 9
  00 – Jachowicza, Salezjańska, Reja; 1200 – 11 listopada, Traugutta, Obrońców.
  7 lutego 2021: 9
  00 – Kochanowskiego, Bielska, Łączna, Gajcego, Przeskok; 1200 – Lotników, Żwirki i Wigury, Wschodnia, Północna.
  14 lutego 2021: 9
  00 – Otolińska, Graniczna, Chopina; 1200 – Dworcowa, Mickiewicza, Lasockiego.
Powrót do ogłoszeń