1.  Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii codziennie o godz. 1730. Dla dzieci w poniedziałki, wtorki i środy o godz. 1630.

2.  Na wypominki przyjmujemy w tygodniu w kancelarii parafialnej, a w niedzielę po każdej mszy św.

3.  W poniedziałek – 16 października – zapraszamy na godz. 1700 do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku na mszę św. w intencji rodziców i bliskich dzieci zmarłych przed urodzeniem, z okazji Dnia Dziecka Utraconego.

4.  W czwartek – 19 października – zapraszamy na mszę św. o godz. 1800 (kościół dolny). Modlić się będziemy o rychłą kanonizację bł. ks. Jerzego Popiełuszki w raz z płocką Solidarnością.

5.  W piątek – 20 października – zapraszamy na kolejny Wieczór Chwały.

6.  W sobotę – 21 października – organizowana jest w 140. rocznicę objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej pielgrzymka dzieci i młodzieży do sanktuarium maryjnego w Gietrzwałdzie i w Świętej Lipce. W Św. Lipce będziemy uczestniczyć w koncercie organowym. Koszt 90 zł. Zapisy u pani katechetki, Agnieszki Tyńskiej, tel. 502 006 526. Zapraszamy.

7.  Również w sobotę w Opactwie Pobenedyktyńskim w Płocku (ul. Tumska 3) odbędzie się sympozjum „Rodzina – Demografia – Płodność. Obawy i nadzieje”. Poruszone zostaną tematy naprotechnologii i in vitro. Wstęp wolny. Początek o godz. 1030.

8.  W dwie ostatnie niedziele października – 22 i 29 – młodzież z Petroklezji będzie po mszach św. rozprowadzała przed kościołem znicze Caritas. Serdecznie zapraszamy drogich Parafian do wsparcia tej akcji.

9.  W następną niedzielę – 22 października – będziemy na mszach św. gościć w naszej parafii Księdza Przemysława Kaweckiego Salezjanina z Czerwińska, który opowie nam o życiu pięciu młodych mężczyzn – wychowanków salezjańskiego oratorium w Poznaniu: Edwardzie Kaźmierskim, Franciszku Kęsym, Edwardzie Kliniku, Czesławie Jóźwiaku i Jarogniewie Wojciechowskim znanych jako „Piątka Poznańska”. Św. Jan Paweł II ogłosił ich błogosławionymi w 1999 roku. W tym roku przypada więc jubileuszowa 75 rocznica ich męczeństwa. Jest to okazja, aby bliżej zapoznać się z ich życiem i pięknie przeżywaną wiarą w salezjański sposób – radośnie, zwyczajnie, po przyjacielsku.

Powrót do ogłoszeń