1. W dzisiejszą niedzielę na prośbę Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego Stanisława Gądeckiego Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski będą zbieranie ofiary do puszek na pomoc Afgańczykom.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w dolnym kościele od poniedziałku do soboty w godz. od 830 do 1800. Wejście do kościoła od strony plebani. W czasie adoracji jest prowadzony monitoring - w ramach bezpieczeństwa.
  3. W dniach 16,17,18 września br. o godz. 1730 odbędzie się triduum przed Uroczystością Odpustową Świętego Stanisława Kostki. Triduum poprowadzi ksiądz Krzysztof Toczyskiego sdb.
  4. Msza św. odpustowa będzie w niedzielę 19 września o godz. 1200. Bardzo serdecznie zapraszamy cały orszak procesyjny. Kazania w tę niedzielę będzie głosił Ksiądz Adam Węgrzyn SDB. W uroczystość odpustową na Mszy św. o godz. 1030 nastąpi poświęcenie plecaków dzieci klas pierwszych.
  5. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się 21 maja 2022r. (sobota) o godz. 1200. Pierwsze spotkanie dla dzieci i ich rodziców odbędzie się 26 września 2021r. (niedziela), po Mszy św. o godz. 1030, w dolnym kościele. Natomiast 3 października 2021 r. w niedzielę na Mszy św. o godz. 1030, nastąpi poświęcenie Różańców dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
  6. Dnia 21 maja 2022 r. (sobota) na Mszy św. o godz. 930, nastąpi Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Pierwsze spotkanie dla dzieci i ich rodziców odbędzie się w niedzielę 10.10.2021 r., po Mszy św. o godz. 1030, w dolnym kościele.
  7. W sobotę 30 kwietnia 2022r. na Mszy św. o godz. 1000 nasza młodzież przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Stosowny formularz zgłoszeniowy możemy pobrać w Kancelarii Parafialnej lub u swoich katechetów. O spotkaniu kandydatów poinformujemy w późniejszym terminie. Zgłaszamy się do końca miesiąca września.
  8. Prezydent Miasta Płocka przypomina o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Spisowi podlegają wszyscy mieszkańcy naszej gminy zameldowani na stałe oraz czasowo przebywające na jej terenie. Udział w spisie jest obowiązkowy, ale spisujemy się przede wszystkim we własnym interesie i w interesie naszej gminy. To właśnie w oparciu o wyniki spisowe przyznawane są dotacje gminne czy podejmowane są decyzje o inwestycjach w edukację, ochronę zdrowia, transport lokalny dostosowany do realnych potrzeb mieszkańców. Dlatego udział w spisie jest tak ważny, liczy się każdy wypełniony formularz spisowy i każda odpowiedź. Można się spisać przez Internet, telefon, w urzędzie lub przy pomocy rachmistrza, który będzie się kontaktował z osobami jeszcze nie spisanymi. Spis kończy się 30 września, zostało już więc niewiele czasu. Nie należy odkładać tego obowiązku na ostatnią chwilę. Biorąc udział w spisie powszechnym pozwalacie rozwijać się naszej gminie, zmieniać na lepsze otoczenie i warunki do życia dla siebie i swoich bliskich.
Powrót do ogłoszeń