1. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w dolnym kościele od poniedziałku do soboty w godz. od 830 do 1800. Wejście do kościoła od strony plebani. W czasie adoracji jest prowadzony monitoring - w ramach bezpieczeństwa.
  2. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się 21 maja 2022 r. (sobota) o godz. 1200. Tego samego dnia odbędzie się Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego o godz. 930.
  3. Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej MUSICUM w  Płocku ogłasza nabór uczniów do  nauki gry na  organach kościelnych oraz fortepianie. Zapraszamy chłopców i  dziewczęta, panie i  panów zainteresowanych muzyką kościelną. Przesłuchania odbędą się 11 września 2021 r. o  godz. 1100 w  siedzibie Instytutu. Szczegółowe informacje na stronie internetowej  musicum.pl.
  4. W dniach 16,17,18 września br. o godz. 1730 odbędzie się triduum przed Uroczystością Odpustową Świętego Stanisława Kostki. Triduum poprowadzi ksiądz Krzysztof Toczyskiego SDB.
  5. Msza św. odpustowa będzie w niedzielę 19 września o godz. 1200. Bardzo serdecznie zapraszamy cały orszak procesyjny.
  6. W środę dnia 8 września br. obchodzimy Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Pierwsze wzmianki o liturgicznym obchodzie narodzin Maryi pochodzą z VI w. Święto powstało prawdopodobnie w Syrii, gdy po Soborze Efeskim kult maryjny w Kościele przybrał zdecydowanie na sile. Wprowadzenie tego święta przypisuje się papieżowi świętemu Sergiuszowi I w 688 roku. Datę 8 września Kościół przyjął ze Wschodu - w tym dniu obchód ten znajdował się w sakramentarzach gelazjańskim i gregoriańskim. Święto rozszerzało się w Kościele dość wolno - wynikało to m.in. z tego, że wszelkie informacje o okolicznościach narodzenia Bożej Rodzicielki pochodziły z apokryfów. W Polsce święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny ma także nazwę Matki Bożej Siewnej. Był bowiem dawny zwyczaj, że dopiero po tym święcie i uprzątnięciu pól zaczynano orkę i siew. Lud chciał najpierw, aby rzucone w ziemię ziarno pobłogosławiła Boża Rodzicielka.
  7. W środę - 8 września - br. zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium NMP w Skępem. Koszt 25 zł. od osoby. Wyjazd o godzinie 730 z parkingu przy Stanisławówce. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  8. Intencja dla Żywego Różańca na miesiąc wrzesień: Modlić się będziemy o pokój na świecie.
  9. Boiska przy Stanisławówce funkcjonują w godz. 1500 - 2200. Prosimy o zaopatrzenie się w odpowiednie obuwie takie jak halówki lub turfy. Na terenie boisk nie można grać w korkach oraz spożywać żadnych pokarmów! Podczas korzystania z obiektów prosimy o kulturę słowa. Grupy możemy zgłaszać u ks. Damian Mackiewicz SDB pod numerem telefonu +48 608 554 970.
Powrót do ogłoszeń