1. Rodzina Radia Maryja przy naszej Parafii zaprasza na Mszę św. dnia 11 września (środa) o godz. 1800 w intencji Radia Maryja i wszystkich dzieł przy nim powstałych. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie formacyjne do sali SALOS-u.
 2. 37. Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa odbędzie się w sobotę 14 września 2019 r. pod hasłem „nieJESTEMsam”. Serdecznie zapraszamy młodzież wraz z opiekunami do udziału w pielgrzymce. Podobnie jak w latach ubiegłych pielgrzymka przebiegać będzie w dwóch grupach (dzieci i młodzież). Przewodnikami grup są dekanalni duszpasterze służby liturgicznej. Wyjazd ze Stanisławówki o godz. 1230. Zapisy u dk. C. Lipki, tel. 696 456 273.
 3. W dniach 11-13 września odbędzie się Triduum Modlitewne przed Uroczystością Św. Stanisława Kostki. O godz. 1700 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i Eucharystię o godz. 1800. Triduum będzie głosił ks. Krzysztof Toczyski SDB z Czerwińska.
 4. W niedzielę – 15 września – nie będzie Mszy Św. o godz. 1200, lecz o godz. 1300, gdyż będzie ona transmitowana przez telewizję Polonia. Eucharystii będzie przewodniczył i wygłosi Słowo Boże ks. bp Aleksander Jaszewski SDB z Białorusi. Wszystkich Płocczan serdecznie zapraszamy.
 5. Program rekolekcji szkolnych na wrzesień 2019 r.
  11 września 2019 r. (środa):

  godz. 8
  00 Zespół Szkół nr 6, I Liceum Ogólnokształcące C N-B, ZDZ Płock;
  godz. 10
  00 Szkoła Podstawowa nr 21 im. Fryderyka Chopina;
  godz. 12
  00 Szkoła Podstawowa nr 14 im. prof. Wł. Szafera.
  12 września 2018 r. (czwartek):
  godz. 8
  00 Zespół Szkół Usług i Przedsiębiorczości im. abp A.J. Nowowiejskiego, I Liceum Ogólnokształcące PUL, ZDZ Warszawa Centrum Kształcenia w Płocku;
  godz. 10
  00 II Prywatna Szkoła Podstawowa Z.O.K. „Profesor”;
  godz. 12
  00 Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1, nr 2.
  Rekolekcje głosi ks. Krzysztof Toczyski SDB
 6. W dniach 18-21 września organizowana jest pielgrzymka do Krakowa (w tym: Częstochowa, Łagiewniki, Czerna, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Wieliczka). Wyjazd o 600 spod Stanisławówki. Koszt: 600 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej do 8 września.
 7. Rocznica Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Dnia 28 września 2019 r. (sobota) w ośrodku Leonianum – „Piękne życie” w Sikorzu odbędzie się jubileusz 30. rocznicy powstania Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej. To ważna rocznica, która może być okazją do pobudzenia działalności świeckich na rzecz Kościoła katolickiego. Świętowanie rozpoczniemy o godz. 1030 Mszą Św. pod przewodnictwem bpa Mirosława Milewskiego. W części konferencyjnej wykłady wygłoszą: bp Stanisław Stefanek z Łomży, Pan Mikołaj Pawlak – Rzecznik Praw Dziecka oraz ks. prof. dr hab. Mieczysław Ozorowski, dziekan Wydziału Studiów nad Rodziną UKSW w Warszawie. Zapraszamy do udziału wszystkich kapłanów, a zwłaszcza dekanalnych duszpasterzy rodzin oraz wszystkich członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej. Prosimy o zgłoszenia przyjazdu do Wydziału ds. Rodzin.
 8. W niedzielę – 29 września – po Mszy Św. o godz. 1030 spotkanie w dolnym kościele dla dzieci kl. IV przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Św., a o godz. 1600 Msza Św. i spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
 9. Uroczystość I Komunii Świętej w przyszłym roku (2020) odbędzie się 23 maja (sobota) o godz. 1200. Odnowienie przyrzeczeń sakramentu chrztu św. dla kl. IV także 23 maja o godz. 930.
 10. Oświadczenie w obronie konstytucyjnych praw rodziców. Bp Marek Mendyk, Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP, apeluje do rodziców o czujność i roztropność w związku z planowanym finansowaniem przez niektóre samorządy zajęć dodatkowych w placówkach oświatowych. Bp Mendyk zauważa: „Według doniesień medialnych, w niektórych miastach Polski od września br. planuje się wprowadzenie (finansowanie) edukacji seksualnej. Są też takie miejsca, w których już realizowana jest tzw. edukacja antydyskryminacyjna. Przypominamy, że dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów. W celu uzyskania pewności, że dzieci nie wezmą udziału w zajęciach, podczas których będą im przekazywane treści niezgodne z wyznawanym systemem wartości oraz wykraczające poza podstawę programową obowiązującą na danym etapie kształcenia, należy złożyć w szkole specjalne oświadczenie”.
Powrót do ogłoszeń