1. W sierpniu Kościół katolicki w Polsce zachęca do abstynencji i troski o trzeźwość. „Wciąż wzrasta spożycie alkoholu; jest on przyczyną cierpień i rozpadu wielu rodzin” – podkreśla bp Tadeusz Bronakowski. W tym roku sierpień przeżywany jest w sposób szczególny ze względu na trwający Narodowy Kongres Trzeźwości, którego główne obchody będą miały miejsce we wrześniu w Warszawie. „Nie niszcz siebie! Wszyscy znamy ten nałóg, który tak wiele nam zaszkodził w przeszłości, a który dzisiaj zdaje się znowu potęgować. Mówię więc do każdego i do każdej: nie niszcz siebie! Nie wolno ci niszczyć siebie, bo nie żyjesz tylko dla siebie. Kiedy więc degradujesz siebie przez nałóg, to równocześnie niszczysz drugich. Szkodzisz twojej rodzinie, twoim dzieciom. Osłabiasz społeczeństwo, które liczy na twoją trzeźwość…” – wzywał Jan Paweł II.
  2. Umiłowani Diecezjanie! W tych gorących, wakacyjnych sierpniowych dniach serdecznie Was pozdrawiam z Tumskiego Wzgórza. Zgodnie z moją zapowiedzią z początku roku (por. Komunikat z dnia 1 stycznia br.), serdecznie zapraszam wszystkich wiernych naszej prastarej diecezji płockiej na centralne uroczystości Roku Jubileuszowego św. Stanisława Kostki. Uroczystościom w niedzielę po Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny - 19 sierpnia br. o godz. 1500 przewodniczyć będzie Jego Eminencja Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. Godzinę przed Eucharystią będzie miał miejsce program ewangelizacyjny - „Powołani do świętości”. Pragnę w tym dniu razem z Wami, Umiłowani, wyśpiewać Bogu hymn wdzięczności za ten niezwykły dar, jakim była i jest postać Młodzieniaszka z Rostkowa. Po 450 latach od jego śmierci powierzymy Mu ponownie nasz Kościół Płocki, a szczególnie młode pokolenie wyznawców Chrystusa. Ufam, że wraz z naszymi Kapłanami i Siostrami Zakonnymi licznie przybędziecie do miejsca urodzin św. Stanisława Kostki. W oczekiwaniu na nasze spotkanie, przesyłam zapewnienie o mojej modlitwie i z serca Wam błogosławię!
  3. Organizujemy autokar na uroczystości do Rostkowa na 19 sierpnia (niedziela). Wyjazd o godz. 1130. Koszt 20 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  4. W XIX niedziele zwykłą w naszej parafii będą kwestować siostry benedyktynki z Sierpca na potrzeby klasztoru.
  5. W środę – 15 sierpnia – obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Rozkład mszy św. jak w każdą niedzielę.
  6. W poniedziałek – 3 września – zapraszamy na mszę św. o godz. 800 dzieci i młodzież naszej parafii na rozpoczęcie roku szkolnego.
  7. Parafia św. Stanisława Kostki w Płocku zaprasza na pielgrzymkę autokarową na uroczystości odpustowe w Sanktuarium NMP w Skępem w dniu 8 września 2018 r. Cena 25 zł od osoby: obejmuje przejazd i ubezpieczenie. Wyjazd w dniu 8 września br. z parkingu przy Stanisłówowce o godz. 730. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Powrót około godziny 1800.
  8. Młodzież naszej parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania 9 maja 2019 r. (czwartek) o godz. 1800.
  9. Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się 25 maja 2019 r. (sobota) o godz. 1200, a o 930 odbędzie się uroczystość odnowienia przyrzeczeń Chrztu Świętego.
Powrót do ogłoszeń