1. W dzisiejszą niedzielę zbieramy do puszek ofiary na Lato w Mieście organizowane w naszej parafii.
 2. W wakacje (lipiec, sierpień) kancelaria parafialna czynna jest tylko w godzinach popołudniowych – 1530-1730. W soboty będzie nieczynna.
 3. 4 lipca przypada I czwartek miesiąca. Na Mszy Św. o godz. 1800 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 4. W piątek – 5 lipca – przypada dzień Komunii Świętej wynagradzającej Bożemu Sercu (I piątek miesiąca).
 5. W sobotę – 6 lipca – na Mszę Św. o godz. 800 zapraszamy czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny (I sobota miesiąca).
 6. W dniach 6-14 sierpnia jak co roku organizowana jest Pielgrzymka Diecezji Płockiej do Częstochowy. Jedną z grup pielgrzymkowych jest salezjańska grupa pomarańczowa, do której zapisy odbędą się w dniach 2-4 sierpnia w godz. 1630-1900 w kawiarence parafialnej przy Stanisławówce. Koszt pielgrzymki to 100 zł + powrót autokarem 15 zł.
 7. W dniach 6-15 sierpnia będziemy gromadzić się przy figurce Matki Bożej o godz. 2045, aby modlitwą wspierać pielgrzymów idących do tronu Jasnogórskiej Pani.
 8. Zachęta bpa płockiego Piotra Libery przed wyruszeniem 38. Pieszej Pielgrzymki diecezji płockiej na Jasną Górę.
  Umiłowani Diecezjanie! Drodzy Jasnogórscy Pielgrzymi! Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej od dziesięcioleci jest jednym z najważniejszych wydarzeń duszpasterskich w ciągu roku. Dobra duchowego, które płynie z tego dzieła, nie sposób zmierzyć, szczególnie dla umocnionych w wierze i miłości pątników. To piękny, sierpniowy widok – setki pielgrzymujących do Maryi, Czarnej Madonny, naszych diecezjan. Umacnia się nadzieja, że Kościół płocki jest młody.
  Dlatego, podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku gorąco i serdecznie zachęcam Was do pielgrzymowania, do pójścia drogą wiary i nawrócenia, do Jasnogórskiej Pani. Szczególnie zwracam się do tych spośród Was, którzy nie podjęli jeszcze decyzji bądź wahają się, czy wyruszyć w drogę. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć osobiście, zachęcam do pielgrzymowania duchowego, które każdego roku coraz mocniej wpisuje się w krajobraz naszych wspólnot parafialnych.
  Hasłem przewodnim tegorocznej pielgrzymki będą słowa: „Mocni Bożym Duchem”. Słowa te niosą ze sobą wiele ważnych treści. Modlić się będziemy podczas pielgrzymowania o ożywienie wiary w Ducha Świętego, w intencji naszej Ojczyzny i naszej diecezji.
  Wszystkim pielgrzymom wędrującym na Jasną Górę oraz wspierających ich pielgrzymom duchowym, udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa i zapewniam o mojej modlitwie.
  Płock, 18 czerwca 2019 r.
 9. W niedzielę – 15 września – nie będzie Mszy Św. o godz. 1200, lecz o godz. 1300, gdyż będzie ona transmitowana przez telewizję Polonia. Wszystkich Płocczan serdecznie zapraszamy.
 10. Uroczystość I Komunii Świętej w przyszłym roku (2020) odbędzie się 23 maja (sobota) o godz. 1200. Odnowienie przyrzeczeń sakramentu chrztu św. dla kl. IV także 23 maja o godz. 930.
Powrót do ogłoszeń