1. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy na Mszę Św. na godz. 1600 do dolnego kościoła dzieci Pierwszokomunijne wraz z rodzicami.
 2. W przyszłą niedzielę – 24 lutego – taca przeznaczona jest na budowę Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku.
  Apel o wsparcie dzieła rozbudowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia
  Minęło już 80 lat od śmierci (5 października 1938 r.) niezwykłej mistyczki, Apostołki Bożego Miłosierdzia – świętej siostry Faustyny Kowalskiej, która w Płocku 22 lutego 1931 roku, miała wizję Jezusa Miłosiernego oraz otrzymała polecenie namalowania obrazu, a następnie polecenie ustanowienia święta Miłosierdzia Bożego w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Orędzie o Bożym Miłosierdziu, jako największym przymiocie Boga – jak objawił Jezus siostrze Faustynie - zdobyło serca wiernych na całym świecie. Dziś miejsca kultu związane z orędziem Jezusa Miłosiernego i z siostrą Faustyną cieszą się zainteresowaniem wielu pielgrzymów nie tylko z Polski, ale całego świata.
  Mając na uwadze troskę, aby „płockie Betlejem Miłosierdzia” było miejscem, gdzie wierni będą mogli w godnych warunkach modlić się o Boże Miłosierdzie i go doświadczać, gorąco popieram prowadzone od kilku lat przez Siostry Matki Bożej Miłosierdzia dzieło rozbudowy diecezjalnego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku.
  Dnia 19 kwietnia 2009 r., w święto Miłosierdzia Bożego, poświęciłem kamień węgielny z Golgoty i plac pod rozbudowę Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy Starym Rynku 14/18 w Płocku. Dziś cieszę się widząc mury i wznoszącą się ku niebu wieżę Sanktuarium, zwaną wieżą Miłosierdzia, dokładnie w miejscu objawień Jezusa. Potrzeby są jeszcze ogromne. Obecnie trwają wysiłki, aby wykonać dach na świątyni. Zwracam się zatem z gorącą prośbą do wszystkich diecezjan, kapłanów i wiernych świeckich, o wielkoduszne wsparcie dzieła rozbudowy Sanktuarium, w najbliższą niedzielę 24 lutego br.
  Niech pomoc Siostrom w tym dziele będzie znakiem naszej wielkoduszności. Obyśmy jak najszybciej, z Bożą pomocą, mogli uczestniczyć w poświęceniu nowej świątyni i posłużyć się słowami z wizji Faustyny: „Dziś widziałam (...) wielkie mnóstwo ludzi było na zewnątrz i w świątyni, a strumienie wychodzące z najlitościwszego Serca Jezusa spływały na wszystkich” (Dz. 1689).
  Już teraz składam wszystkim serdeczne „Bóg zapłać!” za materialne wsparcie tej szlachetnej inicjatywy. Wasz biskup Piotr Libera.
  Płock, dnia 5 lutego 2019 r.
 3. Intencja dla Żywego Różańca na miesiąc marzec: O zdrowie i Boże Błogosławieństwo dla rodzin z naszej parafii.
 4. Zapraszamy do Czerwińska nad Wisłą, na Misterium Męki Pańskiej. Czerwińskie opactwo od prawie wieku znane jest z jednego z najsłynniejszych polskich misteriów pasyjnych pt. „Męka Pańska” autorstwa salezjanina, ks. Franciszka Harazima (1885-1941). Misterium przez dziesięciolecia cieszyło się szerokim zainteresowaniem wiernych, którzy w Wielkim Poście przybywali do XII wiecznej bazyliki, aby poprzez kontakt z tą formą sztuki sakralnej przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wierzymy, że przyjazd pielgrzymów na Misterium może być dobrą okazją do odprawienia krótkich, jednodniowych rekolekcji, na które złożą się: udział w Misterium, przystąpienie do sakramentu pojednania i pokuty oraz uczestnictwo w Eucharystii celebrowanej przed cudownym obrazem Matki Bożej Pocieszenia, którego kustoszami od ponad 95 – lat są Salezjanie Księdza Bosko.
  W tym roku terminy spektakli będą: 16-17, 23-24, 30-31 marca oraz 6-7, 13-14 kwietnia.
  Podobnie jak w latach poprzednich – proponujemy prawie dwugodzinny spektakl wzbogacony przepiękną muzyką wykonywaną na instrumentach, które występują na kartach Biblii. Pragniemy, aby przeżycie Misterium było pięknym doświadczeniem wielkopostnej modlitwy i refleksji, poprzez którą wierny ma możliwość uczestniczenia w ostatnich godzinach życia Jezusa Chrystusa. W spektaklu biorą udział profesjonalni aktorzy i młodzież ze środowisk salezjańskich.
  Dodatkowych informacji udziela oraz przyjmuje zgłoszenia pani Katarzyna, tel. 604 099 576, e-mail: c.misterium@gmail.com. Zapisy na Misterium: Poniedziałek – Piątek od 9
  00 do 1600. Adres korespondencyjny: ul. Klasztorna 23, 09-150 Czerwińsk Nad Wisłą.
  Godziny spektakli: sobota: 10
  00, 1300, 1600; niedziela: 1100, 1400.
  Msza Św. dla uczestniczących w Misterium: sobota: 12
  00, 1500; niedziela: 1300.
 5. W dniach 16-26 sierpnia tego roku organizowana jest pielgrzymka autokarowa do relikwii św. Jana Pawła II w Rzymie. Koszt: 2.490 zł. i 100 EUR. Zapisy i bliższe informacje w kancelarii parafialnej.
 6. Organizowana jest pielgrzymka do Matki Bożej z Guadalupe w Meksyku w dniach 03-14.11.2019 r. Koszt: 8.500 zł. Bliższe informacje i zapisy w kancelarii parafialnej w godz. 900 – 1100 i 1530 – 1730; w sobotę 900 – 1100.
Powrót do ogłoszeń