1. W poniedziałek – 11 lutego – przypada wspomnienie Najświętszej Marii Panny z Lourdes, jest to Światowy Dzień Chorych. Wszystkich chorych parafian zapraszamy na Mszę Św. do dolnego kościoła na godz. 1000. Podczas Eucharystii zostanie także udzielony sakrament namaszczenia chorych.
  2. W środę – 13 lutego – Rodzina Radia Maryja przy naszej Parafii zaprasza na Mszę Św. o godz. 1800 w intencji Radia Maryja i wszystkich dzieł z niego wyrosłych. Po Eucharystii zapraszamy na spotkanie z Siostrami ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia z Płocka. Siostry wygłoszą prelekcję – „Miłosierdzie Boże w przesłaniu Świętej Siostry Faustyny w przededniu 88. rocznicy objawienia Pana Jezusa Miłosiernego w Płocku”.
  3. W czwartek – 14 lutego – zapraszamy ministrantów i ich rodziców na Mszę Św. o godz. 1800. Następnie będziemy kontynuować nasze spotkanie w sali SALOS-u.
  4. Także w czwartek – 14 lutego – w płockiej farze o godz. 1800 (Kolegiata św. Bartłomieja) odbędzie się nabożeństwo ku czci św. Walentego, patrona zakochanych. Przed relikwiami świętego będziemy modlić się za małżeństwa, narzeczeństwa i związki nieregularne.
  5. W piątek – 15 lutego – Ośrodek Naukowo-Biznesowy Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie z siedzibą w Płocku i Szkoły Katolickie w Płocku mają zaszczyt zaprosić osoby dorosłe w wieku aktywności zawodowej do wzięcia udziału w Wieczorach Dobrej Myśli. Pragniemy poruszać tematy dotyczące istotnych aspektów naszego życia z perspektywy współczesnej wiedzy naukowej, jak również w świetle Ewangelii. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Przewidzianych jest osiem spotkań w roku, w wybrane piątki, w godz. 1800 – 1930 na terenie Szkół Katolickich w Płocku przy ul. abp. A. J. Nowowiejskiego 2a.
  6. W przyszłą niedziele – 17 lutego – zapraszamy na Mszę Św. o godz. 1030 dzieci klas IV wraz z rodzicami, które przygotowują się do odnowienia przyrzeczeń sakramentu chrztu świętego. Natomiast na Mszę Św. o godz. 1600 (w kościele dolnym) zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami.
  7. Organizowana jest pielgrzymka do Matki Bożej z Guadalupe w Meksyku w dniach 03-14.11.2019 r. Koszt: 8.500 zł. Bliższe informacje i zapisy w kancelarii parafialnej w godz. 900 – 1100 i 1530 – 1730; w sobotę 900 – 1100.
  8. Meksyk – pielgrzymka do Matki Boskiej z Guadalupe (3-14.11.2019)

1 dzień: Warszawa – Mexico City. Wylot do Meksyku via Paryż o godz. 635. Przylot do Miasta Meksyk o godz. 1655. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień: Guadalupe. Śniadanie. Zwiedzanie Bazyliki Matki Boskiej z Guadalupe. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień: miasto Meksyk. Śniadanie. Zwiedzanie Meksyku. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień: Puebla – Tenango del Aire. Śniadanie. Przejazd trasą przy wulkanach Popocatepetl i Ixtacihuatl do „miasta aniołów” – Puebla. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień: Teotihuacan. Śniadanie. Zwiedzanie Placu Trzech Kultur. Kościół Santiago. Piramidy Teotihuacan. Obiadokolacja pod piramidami. Nocleg.

6 dzień: Tula – Queretaro. Śniadanie. Przejazd do starożytnej stolicy Tolteków. Queretaro. Wzgórze Dzwonów – tam rozstrzelano arcyksięcia Maksymiliana.

7 dzień: Cuernavaca – Cacahuamilpa. Zwiedzanie „miasta wiecznej wiosny” – Cuernavaca. Katedra w Cuernavaca. Zwiedzanie jaskini – Cacahuamilpa. Nocleg.

8 dzień: Taxco. Śniadanie. Kościół św. Prystki. Zwiedzanie „srebrnego miasta” Taxco: punkty widokowe, Zócalo. Czas wolny. Przejazd do Acapulco. Nocleg.

9 dzień: Acapulco. Śniadanie. Czas wolny. Rejs po Zatoce Acapulco, oglądanie pokazów karkołomnych skoków do wody ze skał La Quebrada. Nocleg.

10 dzień: Acapulco. Śniadanie. Czas wolny. Dla chętnych – przejazd nad słynną ze scenerii filmowych Lagunę Coyuca. Rejs po lagunie. Obiadokolacja. Nocleg.

11 dzień: Acapulco – miasto Meksyk. Śniadanie. Wylot z Meksyku o godz. 1955.

12 dzień: Warszawa. Powrót do Warszawy o godz. 2140.

Koszt 8.500 zł. Cena zawiera: przelot samolotem z przesiadką; noclegi w hotelach; śniadania i 3 daniowe obiadokolacje, w Acapulco ALL INC; przejazdy klimatyzowanym autokarem; opiekę licencjonowanego przewodnika; opiekę pilota; wstępy do zwiedzanych obiektów; ubezpieczenie KL, NNW i choroby przewlekłe.

 

Powrót do ogłoszeń