1. W poniedziałek – 31 grudnia – na Mszy Św. o godz. 1800 złożymy życzenia imieninowe ks. Sylwestrowi Groń SDB. Po Eucharystii odbędzie się nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego.
 2. Intencja na styczeń dla Żywego Różańca: O Boże Błogosławieństwo dla rodzin naszej parafii i duszpasterzy podczas odwiedzin kolędowych.
 3. We wtorek – 1 stycznia – obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu modlimy się o pokój na świecie. Rozkład Mszy Św. jak w każdą niedzielę.
 4. 3 stycznia przypada I czwartek miesiąca. Na Mszy Św. o godz. 1800 modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 5. 4 stycznia przypada I piątek miesiąca, dzień komunii wynagradzającej Bożemu Sercu. Od godz. 1600 spowiedź dla dzieci. O godz. 1630 Msza Św. W tym dniu kapłani odwiedzą chorych parafian w domu.
 6. 5 stycznia przypada I sobota miesiąca. Czcicieli Niepokalanego Serca Marii zapraszamy na Mszę Św. o godz. 800.
 7. W niedzielę – 6 stycznia – przypada 22. rocznica święceń biskupich J. E. Biskupa Płockiego Piotra Libery. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Ordynariuszy. Tego dnia o godz. 1530 odbędzie się spotkanie dla wyjeżdżających na pielgrzymkę do Ziemi Świętej.
 8. Kochani Bracia i Siostry! W najbliższą niedzielę, 6 stycznia, będziemy obchodzili uroczystość Objawienia Pańskiego. Zapraszam serdecznie wszystkich mieszkańców Płocka do włączenia się w VIII Orszak Trzech Króli, który tego dnia przejdzie ulicami naszego miasta. Rozpoczniemy go o godz. 1100 na Starym Rynku w Płocku, gdzie na naszych oczach rośnie piękne Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, skąd ulicami: Bielską i Jachowicza przejdziemy do kościoła na Stanisławówce, gdzie parafię erygował w 1930 r. bł. Abp Antoni Julian Nowowiejski. Chcemy w ten sposób przypomnieć i uczcić postać naszego błogosławionego Arcybiskupa Męczennika, beatyfikowanego wraz z bp. Leonem Wetmańskim 20 lat temu, w 1999 r., w Warszawie, przez św. Jana Pawła II.
  Drodzy Moi! Zapraszam Was wszystkich do licznego udziału w tych pięknych, rodzinnych jasełkach po ulicach Płocka! Liczę na obecność kapłanów miasta Płocka w Orszaku i w koncelebrowanej Mszy św. Proszę o przybycie kleryków, osoby konsekrowane i siostry zakonne. Uśmiech na Waszych twarzach będzie wyrazem radości ze spotkania z naszym jedynym Królem. Nasze świętowanie z kolędami na ustach będzie także okazją do upamiętnienia pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski w 1979 r., w myśl tegorocznego hasła: „Duch Święty odnowi oblicze ziemi”. Na czas przygotowań do Orszaku jego Organizatorom i Wam wszystkim z serca błogosławię: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen. Wasz Biskup Piotr
 9. Rozkład kolędy 2019 r. – część I
  Kolędę w dniach pon.-pt. – rozpoczynamy od godz. 16
  00, w sob. od godz. 1300.
  Środa (2 stycznia):
  bloki – Otolińska 15, 17, 19 / Chopina 65, 67.
  Czwartek (3 stycznia):
  bloki – Chopina 57, 59, 60, 64, 66.
  Piątek (4 stycznia):
  bloki – Chopina 60a, 61, 63 / Dworcowa 45, 12a.
  Sobota (5 stycznia):
  domki jednorodzinne – Chopina, Dworcowa, Otolińska, Graniczna;
  bloki – Dworcowa 6, 12, 34, 37 / Otolińska 23, 25.
  Poniedziałek (7 stycznia):
  bloki –
   Otolińska 3, 5, 7, 7a / Dworcowa 12b / Lasockiego 16.

  Ofiary z kolędy przeznaczymy na umeblowanie zakrystii górnej.
Powrót do ogłoszeń