1. W czwartek – 11 kwietnia – w WSD w Płocku o godz. 1730 odbędzie się spotkanie autorskie z ks. prof. dr hab. Markiem Starowieyskim, patrologiem, na temat: „Duchowni, kapłani czy kler?” o jego najnowszej książce.
 2. Uroczystości liturgiczne w Wielkim Tygodniu:
  1. Wielki Czwartek – 18 kwietnia – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800;
  2. Wielki Piątek – 19 kwietnia – droga krzyżowa o godz. 1730, Liturgia Męki Pańskiej o godz. 1800. W tym dniu nie ma Mszy Św.
  3. Wielka Sobota – 20 kwietnia – święcenie pokarmów w kościele górnym od godz. 730 do 1800. Okazja do spowiedzi w kościele dolnym. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 1900. Zabieramy ze sobą świece. Tego dnia młodzież z Oratorium będzie rozprowadzać wodę święconą w buteleczkach. Złożone ofiary będą przeznaczone na nasze Oratorium.
 3. W niedzielę – 21 kwietnia – rezurekcja o godz. 600. W pierwszy i drugi dzień świąt nie ma Mszy Św. o godz. 2000.
 4. W sobotę – 27 kwietnia – zapraszamy osoby modlące się za kapłanów oraz osoby chętne na II Ogólnopolską Pielgrzymkę Apostolatu „Margaretka” do Niepokalanowa. W programie o godz. 1100 Eucharystia wraz z Zawierzeniem Sercu Maryi Niepokalanej. Zapisy i bliższe informacje u p. Ewy – nr tel. 502 430 293.
 5. W sobotę – 27 kwietnia – wyruszy z płockiej Stanisławówki XIV Piesza Pielgrzymka do św. Joanny Beretty Molli w Płocku Imielnicy. Ta współczesna święta, żyjącą w XX wieku, w północnych Włoszech, zadziwia swoim niecodziennym życiem. Święta Joanna była żoną Piotra i matką czwórki dzieci. Swoje małżeństwo przeżywała wyjątkowo, bo z troską o wspólne małżeńskie życie. Zapytała kiedyś męża: „powiedz, co mam robić, abyś czuł się szczęśliwy”. Takie pytania pomiędzy małżonkami, mogą być kluczem do ich szczęścia. Wszędzie starała się być w towarzystwie swego męża Piotra. Tajemnica takiego jej życia tkwi w umiłowaniu Pana Jezusa i Jego Matki Maryi. Była osobą głęboko wierzącą, bo w takiej rodzinie dojrzewała. Do takiej świętej, od czternastu już lat, udają się ludzie, z Płocka i okolic, szukający pomocy Niebios dla swoich rodzin, dla swojego narzeczeństwa, czy pomocy do szczęśliwego poczęcia i narodzenia dziecka. Pielgrzymka wyruszy o godz. 900 rano z pod kościoła św. Stanisława Kostki w Płocku, na którą zaprasza Ksiądz Proboszcz naszej Parafii i koło Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej. Warto zatem swoje trudne sprawy rodzinne powierzyć świętej Joannie Beretcie Molli.
 6. W niedzielę – 28 kwietnia – zapraszamy na Katechezę w kinie na godz. 1530. Film pt. „Miłość i Miłosierdzie”. Niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, siostrze Faustynie. Reżyserem filmu jest Michał Kondrat, twórca historii ojca Maksymiliana Kolbe „Dwie korony”.
 7. W sobotę – 25 maja – Rodzina Radia Maryja organizuje XX Pielgrzymkę Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę – plakat i program w naszej gablocie. Wyjazd z parkingu przy naszej Parafii o godz. 800, powrót ok. 200 w nocy. Zapisy u p. Marii – nr tel. 608 692 353 (po godz. 1500). Ilość miejsc ograniczona.
 8. Oratorium im. Św. Dominika Savio działające przy naszej parafii zaprasza dzieci do lat 14 na kolonie w Pieniny do Ochotnicy Dolnej. Termin: 6-16 sierpnia. Kwota: 1.500 zł. Zapisy: dk. Cezary Lipka 696 456 273, Aleksandra Palusińska 531 116 014.
 9. W naszym sklepiku parafialnym możemy nabyć baranki Caritasu na stół wielkanocny. Dochód przeznaczony jest dla potrzebujących wsparcia podczas świąt.
Powrót do ogłoszeń