1. W dzisiejszą niedzielę na Mszy Św. o godz. 1200 będziemy obchodzić Uroczystość Św. Jana Bosko. Eucharystii będzie przewodniczył i wygłosi Słowo Boże ks. bp Mirosław Milewski. Wszystkich parafian i sympatyków dzieła salezjańskiego serdecznie zapraszamy.
 2. Serdecznie zapraszamy na kolejny seans z cyklu Katecheza w Kinie. Film pt. „Chłopiec z burzy” obejrzymy w Kinie Przedwiośnie dziś o godz. 1530. Zapisy u Pani Agaty, tel. 513 896 919. Zapraszamy!!!
 3. W czwartek – 31 stycznia – obchodzimy wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.
 4. 1 lutego przypada I piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 1600. Msza św. o godz. 1630. W tym dniu kapłani odwiedzą chorych parafian w domu. Tradycyjnie w tym dniu Salezjanie modlą się za zmarłych Współbraci.
 5. 2 lutego przypada I sobota miesiąca. Tego dnia obchodzimy św. Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Św. w naszym kościele o godz.: 700, 800, 1000, 1630 i 1800. Po Mszy o godz. 1000 pierwsza grupa naszych parafian z ks. Jarosławem Stasińskim SDB wyrusza na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 6. Zaproszenie biskupa płockiego na Dzień Życia Konsekrowanego. W święto Ofiarowania Pańskiego obchodzimy w Kościele Powszechnym, ustanowiony przez św. Jana Pawła II, Dzień Życia Konsekrowanego. W diecezjalnej wspólnocie powołanych pragniemy dziękować Bogu za łaskę wybrania i ubogacać się wzajemnie darem charyzmatu. Chcemy również prosić o właściwe rozumienie eklezjalnej wartości życia zakonnego i nowe powołania. Do wspólnej modlitwy w katedrze płockiej zapraszam na 2 lutego na godz. 1030 wszystkie osobowy konsekrowane z naszej diecezji: kapłanów zakonnych, siostry zakonne, braci zakonnych, dziewice i wdowy konsekrowane oraz każdego z was drodzy diecezjanie, kto pragnie modlitewnie wyrazić im wdzięczność i wsparcie. Po Mszy św. spotkamy się w Opactwie Pobenedyktyńskim na tradycyjnej siostrzanej i braterskiej agapie. Pochylając się nad wielkością daru obecności Ducha Świętego w Kościele i nawiązując do programu formacji stałej życia konsekrowanego w Polsce będziemy szczególnie prosić o to, abyśmy w mocy Bożego Ducha potrafili owocnie podążać za Chrystusem i ułatwiać innym drogę do Niego. Nasze świętowanie powierzamy opiece Matki Bożej, wybranej przez Boga, aby dawać światu Chrystusa. Wszystkich wiernych Kościoła Płockiego proszę o modlitwę za osoby konsekrowane.
  Płock, dnia 7 stycznia 2019 r.   † Piotr Libera Biskup Płocki
 7. W drugim tygodniu ferii – 4-8 lutego – organizowane będą w naszej parafii „półko-lonie”, Zima w mieście. Koszt 70 zł. Zapisy w Oratorium od godz. 1600 do 1830.
 8. Meksyk – pielgrzymka do Matki Boskiej z Guadalupe (3-14.11.2019)
  1 dzień: Warszawa – Mexico City. Wylot do Meksyku via Paryż o godz. 6
  35. Przylot do Miasta Meksyk o godz. 1655. Obiadokolacja. Nocleg.
  2 dzień: Guadalupe. Śniadanie. Zwiedzanie Bazyliki Matki Boskiej z Guadalupe. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.
  3 dzień: miasto Meksyk. Śniadanie. Zwiedzanie Meksyku. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
  4 dzień: Puebla – Tenango del Aire. Śniadanie. Przejazd trasą przy wulkanach Popocatepetl i Ixtacihuatl do „miasta aniołów” – Puebla. Obiadokolacja. Nocleg.
  5 dzień: Teotihuacan. Śniadanie. Zwiedzanie Placu Trzech Kultur. Kościół Santiago. Piramidy Teotihuacan. Obiadokolacja pod piramidami. Nocleg.
  6 dzień: Tula – Queretaro. Śniadanie. Przejazd do starożytnej stolicy Tolteków. Queretaro. Wzgórze Dzwonów – tam rozstrzelano arcyksięcia Maksymiliana.
  7 dzień: Cuernavaca – Cacahuamilpa. Zwiedzanie „miasta wiecznej wiosny” – Cuernavaca. Katedra w Cuernavaca. Zwiedzanie jaskini – Cacahuamilpa. Nocleg.
  8 dzień: Taxco. Śniadanie. Kościół św. Prystki. Zwiedzanie „srebrnego miasta” Taxco: punkty widokowe, Zócalo. Czas wolny. Przejazd do Acapulco. Nocleg.
  9 dzień: Acapulco. Śniadanie. Czas wolny. Rejs po Zatoce Acapulco, oglądanie pokazów karkołomnych skoków do wody ze skał La Quebrada. Nocleg.
  10 dzień: Acapulco. Śniadanie. Czas wolny. Dla chętnych – przejazd nad słynną ze scenerii filmowych Lagunę Coyuca. Rejs po lagunie. Obiadokolacja. Nocleg.
  11 dzień: Acapulco – miasto Meksyk. Śniadanie. Wylot z Meksyku o godz. 19
  55.
  12 dzień: Warszawa. Powrót do Warszawy o godz. 21
  40.
  Koszt 8.500 zł. Cena zawiera: przelot samolotem z przesiadką; noclegi w hotelach; śniadania i 3 daniowe obiadokolacje, w Acapulco ALL INC; przejazdy klimatyzowanym autokarem; opiekę licencjonowanego przewodnika; opiekę pilota; wstępy do zwiedzanych obiektów; ubezpieczenie KL, NNW i choroby przewlekłe.
 9. Rozkład kolędy 2019 r. – część V
  Kolędę rozpoczynamy od godz. 16
  00.
  Poniedziałek (28 stycznia):
  domki jednorodzinne – Podchorążych, Powstańców, Strzelecka;
  bloki – Piłsudskiego 4 / Powstańców 15 / Ułańska 2, 2a / Saperska 13, 15, 17, 21, 23, 25.
  Wtorek (29 stycznia):
  Uzupełnienia
  Ofiary z kolędy przeznaczymy na umeblowanie zakrystii górnej.
Powrót do ogłoszeń