1. Dziś przeżywamy w Kościele w Polsce X Niedzielę Biblijną oraz drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Przedmiotem lektury jest List św. Pawła Apostoła do Rzymian. W tym roku wydarzeniom tym towarzyszy hasło „Weźmijcie Pismo Święte – Weźmijcie Ducha Świętego”.
  Tydzień Biblijny – tydzień refleksji nad Biblią, obchodzimy go corocznie w Polsce, a rozpoczyna się zawsze w III niedzielę wielkanocną. Jest obchodzony od 2009 z inicjatywy Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II i co roku przebiega pod innym hasłem. Wśród inicjatyw związanych z Tygodniem Biblijnym w Polsce znajdują się m.in.: rekolekcje biblijne, maratony biblijne oraz przede wszystkim spotkania ze Słowem Bożym w indywidualnej modlitwie albo w gronie rodzinnym. Ten czas ma zmobilizować nas i szczególnie zachęcić do czytania Pisma Świętego.
 2. Dziś o godz. 1530 zapraszamy do kina Przedwiośnie na kolejną Katechezę w Kinie! Obejrzymy film Maria Magdalena.
 3. W czwartek – 19 kwietnia – o godz. 1800 odbędzie się w płockiej Farze spotkanie rejonowe dla związków niesakramentalnych. Program: msza św. w Farze – ks. proboszcz Wiesław Gutowski; konferencja – ks. dr Wojciech Kućko; uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem; możliwość indywidualnej rozmowy.
 4. Kandydaci do bierzmowania:
  26 kwietnia (czwartek) –
  o godz. 1830 odbędzie się pierwsza próba dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w górnym kościele.
  7 maja (poniedziałek) – o godz. 1830 odbędzie się próba ze świadkami też w górnym kościele.
  8 maja (wtorek) – o godz. 1830 odbędzie się próba w górnym kościele.
  9 maja (środa) – w godz. 1600 – 1800 odbędzie się spowiedź dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, ich rodziców i świadków.
  10 maja (czwartek) – o godz. 1800 odbędzie się Bierzmowanie.
  Przyjmując bierzmowane, trzeba być w stanie łaski. Należy przystąpić wcześniej do sakramentu pokuty, aby oczyścić się na przyjęcie daru Ducha Świętego. Bardziej intensywna modlitwa powinna przygotować na przyjęcie mocy i łaski Ducha Świętego w duchu uległości i gotowości. KKK1310.
 5. Kawiarenka pod Aniołami – Imprezy okolicznościowe.
  Kawiarenka pod Aniołami zaprasza do organizacji imprez okolicznościowych takich jak: komunie święte, chrzciny, rocznice, imieniny, urodziny, spotkania grup zorganizowanych. Kawiarenka oferuje organizację imprezy wraz z cateringiem oraz dekoracją florystyczną. Maksymalna liczba na jedną imprezę to 50 osób.
  Zapraszamy do kontaktu: Kinga Bugajny tel.: 727942574.
 6. W przyszłą sobotę – 28 kwietnia – organizowana jest pielgrzymka do Niepokalanowa z okazji I Ogólnopolskiego Spotkania Apostolatu Margaretka oraz Wspólnot i Osób modlących się za kapłanów, oraz obchodów 100-lecia święceń kapłańskich św. Maksymiliana Marii Kolbego. Wyjazd z parkingu przy Stanisławówce o godz. 800. Koszt 25 zł. (obejmuje tylko koszty przejazdu). Szczegółowy program spotkania znajduje się w gablocie parafialnej. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
 7. Zapraszamy w każdy piątek na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1700 do godz. 1800.
Powrót do ogłoszeń