• 1
  • 2
  • 3
  • 4

OGŁOSZENIA DUSZAPSTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU 21 12 2014

Przeżywamy dzisiaj ostatnią, czwartą niedzielę Adwentu. O godz. 16.00 spotkanie opłatkowe Honorowej Służby Liturgicznej (w kawiarence) oraz młodzieży i studentów/absolwentów (w Petroklezji).

Dziękuję katechetom i wspólnotom parafialnym za przygotowanie liturgii podczas rekolekcji adwentowych. dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowywanie paczek dzieciom. Serdeczne dziękuję Nadleśnictwu Płock za przekazanie parafii dziesięciu choinek, panom za wielogodzinne ustawianie choinek i szopek, paniom i dzieciom z "Naszego Domku" za przygotowanie dekoracji i wystrój kościoła, dzieciom i młodzieży z Oratorium/Petroklezji za pomoc w dekoracji (której się podejmą po niedzieli). Dziękuję wszystkim parafianom/parafiankom, które odpowiedziały na apel. Serdecznie dziękuję za złożone do puszek ofiary na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Zebrano 1590 zł. zł.

v NOWENNA do Bożego Narodzenia Po Mszach świętych wieczornym odprawiana jest nowenna przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Narodzenia.

 

Drodzy parafianie i sympatycy dzieła św Jana Bosko, dołączając się do życzeń Księdza Biskupa, w imieniu całej Wspólnoty salezjańskiej, życzę Wam aby z Narodzeniem Syna Bożego wszystko w Waszym życiu na nowo stało się piękne i dobre, abyście wzrastali w łasce u Boga i cieszyli się życzliwością ludzi. Zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz dostatniego Nowego Roku.

Ks. Jan Rusiecki sdb - proboszcz.

v . W środę przypada Wigilia Bożego Narodzenia.  Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę tej wyjątkowej wieczerzy. Niech towarzyszy jej rodzinna modlitwa, lektura Pisma świętego o narodzeniu Pana Jezusa, łamanie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. To także niezwykła okazja do pojednania. Msze św. o godz. 7.00 i 8.00 (z nowenną do Bożego Narodzenia i hołdem Maryi Wspomożycielce Wiernych). Msza święta dla pracowników parafii i domu zakonnego o godz. 8.00, opłatek o godz. 9.00.  Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. 

v WIGILIA dla osób samotnych O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i spotkanie opłatkowe z ks. Proboszczem w kawiarence parafialnej dla wszystkich, którzy w tym roku w Wieczór Wigilijny byliby sami w domu.

v Boże Narodzenie.  W środę, 25 grudnia, uroczystość Bożego Narodzenia. Tego dnia NIE będzie sprawowany sakrament pokuty. Zapraszamy do udziału w uroczystej Mszę świętej o północy - tzw. Pasterce. Msze święte w ciągu dnia o godzinie 9.00, 10.30 (dzieci przynoszą do błogosławieństwa figurki Dzieciątka Jezus ze swoich domowych szopek), 12.00 i 18.00. Wierni, którzy przystąpili do Komunii świętej podczas Pasterki mogą powtórnie przyjąć Komunię świętą podczas Mszy świętej w ciągu dnia. NIE będzie Mszy św. o godz. 20.00!

 

v OKTAWA BOŻEGO NARODZENIA. W drugi dzień oktawy Uroczystości Bożego Narodzenia, 26 grudnia, obchodzimy święto Świętego Szczepana, diakona, pierwszego Męczennika. Msze święte według porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy św o godz. 20.00. W ramach kazania na Mszach świętych czytany jest List Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. W sobotę 27 grudnia przypada święto św. Jana Ewangelisty (Po Mszach świętych błogosławieństwo wina przyniesionego przez parafian).

v Dyspensa. Biskupi polscy podjęli decyzję o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 26 grudnia 2014 r., w święto św. Szczepana Męczennika (drugi dzień świąt Bożego)

ŚWIĘTEJ RODZINY. W niedzielę w oktawie Narodzenia Pańskiego, 28 grudnia, obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Z tej racji w kościołach w Polsce czytany jest LIST PASTERSKI EPISKOPATU POLSKI  „Głosić z radością Ewangelię o rodzinie”.

v Duchową Adopcja Dziecka W środę, z racji ostatniego dnia miesiąca, zapraszamy do kościoła na godz.. 17.45 wszystkich, którzy podjęli Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Wspólnie odmówimy dziesiątek różańca i modlitwę codzienną "Panie Jezu" w intencji nienarodzonych dzieci.

v Sylwester- imieniny W środę, 31 XII. Ostatni dzień 2014 roku Uroczysta Msza święta o godz. 18.00 z nabożeństwem dziękczynno-błagalnym. Mszę świętą odprawi Solenizant - ks. Sylwester Groń, któremu składamy najserdeczniejsze życzenia obfitych łask Bożych w życiu zakonnym i kapłańskim. Wspólnoty, które chciałyby zorganizować zabawę sylwestrową, proszone są o kontakt z ks. Proboszczem.

v NOWY ROK. W czwartek, pierwszy dzień 2015 roku - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki - święto nakazane. Msze święte o godz. 9.00. 10.30. 12.00 i 18.00.

v Pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca stycznia kapłani odwiedzą chorych w domach. Nie będzie dodatkowej Mszy świętej dla dzieci o godz. 16.30. Dzieci i młodzież niech przystąpią do spowiedzi pierwszopiątkowej przed Mszą św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. W sobotę, 3 stycznia, po Mszy świętej o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 10.00. Podczas adoracji - modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała oraz błogosławieństwo soli, wody i oliwy.

v KOLĘDA. Rozpoczęcie kolędy w naszej parafii w poniedziałek 29 grudnia 2014 r. Celem wizyty duszpasterskiej jest osobiste spotkanie kapłana z wiernymi w ich środowisku domowym, zapoznanie się z realiami życia: radościami lub smutkami, wspólna rozmowa na tematy wiary i moralności, błogosławieństwo mieszkania i wspólna modlitwa z rodziną. Tego roku będziemy chcieli uzupełnić i zaktualizować wpisy w kartotekach parafialnych. Proszę, aby w miarę możliwości obecni byli wszyscy członkowie rodziny. Podczas wizyty duszpasterskiej, proszę, aby na stole przykrytym obrusem stał krzyż i zapalone świece, woda święcona i kropidło. Dobrze jest położyć także księgę Pisma Świętego, z której odczyta się krótki tekst. Dobrowolne ofiary pieniężne przekazywane z okazji kolędy, będą przeznaczone na spłatę instalacji grzewczej kościoła górnego z nowym węzłem ciepłowniczym i nagrzewnicami.

v Kolędę w ciągu tygodnia (pon-pt) rozpoczynamy o godz. 16.00, a w soboty o godz. 13.00. Porządek kolędy w najbliższe dni:

Poniedziałek, 29. 12. 2014 r.  -. Misjonarska 5, 16; 1 Maja 4, 6, 12; Piękna 8 + domki; Sienkiewicza: 2b, 4, 8, 10, 12, 14a, 14b, 16, 18ab, 20; Dojazd 12, 13 + domki; Gradowskiego 15; Wtorek 30.12 -  Padlewskiego 1, 2, 4a, 6, 6a, 8a; Gradowskiego, 9, 9abc; Kilińskiego 17, 25, 27, 41;  Piątek, 2.01.2015 r..-  Padlewskiego 14, 16, 16a, 17abcd, 18, 18b, 19, 20; 3 Maja 9, 10, 10a + domki.....Sobota, 3.01 (od g.13.00). Gradowskiego 17 + domki; Padlewskiego 3, 5, 7, 9, 9a, 11, 11a, 15a;

v Objawienie Pańskie - Orszak trzech króli. Zapowiadamy, że w uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw Trzech Króli będziemy gościli na Stanisławówce Orszak Trzech Króli. Zapraszamy do rodzinnego świętowania w barwnym pochodzie, który o godz. 11.00 wyruszy z Nowego Rynku (przed Teatrem Dramatycznym).

v Katecheci. Zapowiadamy: Spotkanie bożonarodzeniowe katechetów w niedzielę 11 stycznia, o godz. 16.00 w kawiarence parafialnej.Stanisławówka.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.