• 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ogłoszenia duszpasterskie  

Trójcy Przenajświętszej

22 maja 2016 r.

 

Zachęcamy do zapoznania się z pełną wersją ogłoszeń zamieszczonych w Biuletynie parafialnym.

Przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na hospicjum Caritas diecezji płockiej. Bóg zapłać za składane ofiary.

Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzinami zapraszamy do udziału w liturgii Białego Tygodnia. Poniedziałek, o godz. 16. 30 nabożeństwo majowe i pamiątkowe zdjęcia. Wtorek, o godz. 17 30 próba sypania kwiatkami przed Uroczystością Bożego Ciała, o godz. 18 00 Msza święta odpustowa. Po zakończeniu uroczystości poświęcenie i rozdanie pamiątek pierwszokomunijnych. Środa, 25 maja, o godz. 16 30 nabożeństwo majowe. Czwartek, 26 maja, Uroczystość Bożego Ciała i Krwi Pańskiej. Msza św. z procesją o g. 10.30. 

We wtorek, 24 maja, Uroczystość Maryi Wspomożycielki Wiernych. O godz. 18.00 Uroczysta Msza święta i procesja z figurą Maryi Wspomożycielki wokół kościoła. Zapraszam do udziału orszak procesyjny.

Zapraszam do licznego udziału w dorocznej uroczystości ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Pana w czwartek, 26 maja. Główna Msza święta pod przewodnictwem J.E. Bpa Romana Marcinkowskiego o godz. 10.30. Po zakończonej Mszy świętej wyruszymy z procesją eucharystyczną ulicami naszej parafii: Kilińskiego, 3-Maja, Piękną, al. Jachowicza. Uprzejmie proszę parafian o stosowne udekorowanie na zewnątrz mieszkań i jeśli to możliwe, nie parkowanie pojazdów na trasie przejścia procesji.

Zapraszam do licznego udziału parafian w procesjach eucharystycznych w oktawę Bożego Ciała od piątku włącznie o godz. 17.30. Liczymy na nowe osoby, które zechcą wspomóc niosących feretrony i chorągwie.

W przyszłą niedzielę, 29 maja, organizujemy XI Pieszą Pielgrzymkę ze Stanisławówki do Imielnicy, gdzie znajdują się relikwie św. Joanny Beretty Molli. Zachęcamy do licznego udziału. Trasa nie jest długa ani męcząca. Nie potrzeba wcześniejszych zapisów. Wyjście o godz. 9.00.

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych drogich parafian zmarłych w minionym tygodniu. Są to:

 

+  Jarosław  Chojnacki

+ Jadwiga Janocha, ul. Wyszogrodzka

+ Jan  Serocki,  3  Maja

 

Wieczny odpoczynek racz im Panie.

 

 Stanisławówka.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.