• 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela Męki Pańskiej - 29 marca 2015 r.

 

Wspominamy dzisiaj uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Palmy wielkanocne można nabyć od Wspólnoty Krwi Chrystusa.

Dzisiaj przed kościołem przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Płocku rozprowadzają materiały informacyjne poświęcone problematyce bezpieczeństwa.

Dzisiaj o godz. 16.00 na placu przed Stanisławówką spotkanie rowerzystów.

Zakończył się główny etap prac remontowych w kaplicy Bożego Miłosierdzia w kościele dolnym.

Na prośbę płockiego Biura Podróży" Panorama Tour" informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Francji. Termin: 25 kwietnia - 4 maja 2015 r. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie parafialnej.

LITURGIA TRIDUUM PASCHALNEGO:  W I E L K I   C Z W A R T E K. Msza święta z obrzędem umycia nóg o godz. 18.00. Po Eucharystii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji w kościele dolnym.  W I E L K I   P I Ą T E K . Obowiązuje nas post ścisły jakościowy i ilościowy. Adoracja od godz. 7.30 według porządku podanego w Biuletynie parafialnym. O godz. 15.00 pierwszy dzień nowenny do Bożego Miłosierdzia, następnie Droga krzyżowa. Liturgia Męki i Śmierci Pańskiej  o godz. 18.00. Taca przeznaczona na rzecz chrześcijan w Ziemi Świętej.  W I E L K A   S O B O T A . Święcenie pokarmów wielkanocnych od godz. 8.00 do 16.00 Adoracja  Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 7.30. Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Liturgia Wigilia Paschalna o godz. 20.00. Przynosimy świece. Po zakończonej Wigilii Paschalnej uprzejmie proszę parafian o pozostanie na kilkanaście minut i pomoc w sprzątaniu kościoła. N I E D Z I E L A   W I E L K A N O C N A . Msza święta rezurekcyjna o godz.6.00. Gorąco zapraszam wszystkich parafian do jak najliczniejszego udziału. Zachęcam rodziców, aby na procesję przyszli ze swoimi małymi dziećmi: dziewczynki do sypania kwiatów, chłopcy otrzymają na procesję dzwonki. Proszę orszak procesyjny o wcześniejsze przygotowanie sztandarów i feretronów. Nie będzie Mszy świętej o godz. 7.00.  Nie będzie sakramentu pokuty.

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W "Gościu Niedzielnym" film "Pasja" M. Gibsona.

W minionym tygodniu odeszli z naszej parafii do wieczności:

Jerzy Zdzisław Wojciechowski (3 Maja), Lucyna Tusińska (Padlewskiego), Ryszard Górecki (Mickiewicza), Wacław Górzyński (Żwirki i Wigury), Henryk Jezierski (3 Maja), Bożena Kruszewska (1 Maja), Barbara Borowska (Wyszogrodzka)

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.Stanisławówka.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.