• 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ogłoszenia duszpasterskie na XXI niedzielę zwykłą - 24 sierpnia 2014 r.

Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 18.00, oddamy hołd Maryi Wspomożycielce

26 sierpnia br., który jest obchodzony w Polsce jako uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej, jest Dniem modlitwy za "Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie". Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy świętej i ofiarowania Komunii św. w intencji ustania prześladowań w Iraku i na całym Bliskim Wschodzie. Taca tego dnia zbierana na potrzeby chrześcija w Iraku.

W sobotę 29 sierpnia o godz. 18.30 w sali SALOSU nad Oratorium wystawa ikon związana z zakończeniem sierpniowych warsztatów ikonograficznych w naszej parafii. Uroczyste poświęcenie odbędzie się w następną niedzielę 31 sierpnia na zakończenie Mszy św. o godz. 9.00. Przyjmowane są zapisy na kolejne warsztaty ikonograficzne.

W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 12.00 z udziałem Solidarności Płockiej. Po Eucharystii wmurowanie tablicy upamiętniającej Wojciecha Wiścickiego.

Zapowiadamy: Spotkanie katechetów we wtorek 2 września, a liderów grup parafialnych we środę 3 września po Mszy świętej o godz. 18.00 w kawiarence parafialnej.

Biuro Radia Maryja zaprasza 6 września (sobota) na pielgrzymkę do Torunia. W programie m.in. Msza święta w Skępem, zwiedzanie toruńskiej starówki, udział w uroczystościach dziękczynnych. Zapisy w Biurze w środy w godz. 16-18 lub telefonicznie. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

Dotarły do nas zaproszenia na: Jubileusz 25-lecia Stow. Rodzin Katolickich. Mszę św. w płockiej katedrze w sobotę 30 sierpnia br.  o godz. 11.00. Dalsze uroczystości w Opactwie Pobenedyktyńskim.; 163 Pieszą Pielgrzymkę z Płockiej Fary do Skępego (od 6 do 10 września) oraz na V Antoniański Dzień Skupienia w Sanktuarium w Ratowie  na niedzielę 14 września. Szczegóły w gablocie parafialnej.

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Rozprowadzana jest ona przed wejściem do kościoła.  W "Gościu niedzielnym" płyta z I częścią "Dzienniczka" św. Siostry Faustyny nagrana w formacie mp3.

Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych drogich parafian, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności. Są to:

Edward Jagodziński z ulicy 21go Stycznia, Leon Tadeusz Tomczak z Kochanowskiego, Rozalia Irena Szymczak z Chopina, Weronika Agnieszka Żuchewicz z Padlewskiego, Andrzej Leśniewski z Salezjańskiej, Jacek Dobrzeniecki z Chopina, Zygmunt Kołodziejski z Chopina, Agnieszka Saczuk z Otolińskiej

Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie.Stanisławówka.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.