• 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ogłoszenia duszpasterskie na XXV niedzielę zwykłą - 21 września 2014 r.

Dzisiaj o godz. 12.00. Mszę świętą odpustową ku czci św. Stanisława Kostki odprawi i kazanie wygłosi ks. Ryszard Ptasiński sdb - długoletni duszpasterz na Stanisławówce. Po Mszy świętej procesja Eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy dorosłych i dzieci do wspólnego świętowania. O godz. 14.30 przy na Stanisławówce rozpoczyna się Festyn parafialny. W programie wiele interesujących występów, ciekawych pokazów i konkursów.

Tylko do końca września przyjmujemy zgłoszenia młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania oraz dzieci przystępujących do I Komunii świętej i Komunii generalnej. Odpowiednie formularze proszę pobrać z kancelarii parafialnej bądź od katechetów szkolnych. Pierwsze spotkanie organizacyjne i Msza święta dla dzieci kl. IV odnawiających przyrzeczenia chrzcielne - w niedzielę, 28 września, na godz. 10.30. a dla dzieci kl. III, przygotowujących się do I Komunii świętej w niedzielę, 28 września, o godz. 16.00. Od października spotkania dzieci i rodziców będą odbywały się w kolejne II niedziele miesiąca.

27 września /sobota/ zapraszamy na pielgrzymkę "Wieczernik Królowej Pokoju " do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach. Wyjazd o godz. 8.00. Koszt 20 zł. Zapisy we wtorki i w środy w pracowni komputerowej  w godz. 16.00-18.00 lub tel. 784 935 953.

28 września o godz.15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata. Od siedmiu lat w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćko (spowiednika św. Faustyny) wychodzimy raz w roku na ulicę z koronką w ręku, by prosić Boga o Miłosierdzie dla nas i świata całego.  W tym roku szczególnie modlimy się za prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie i za Ukrainę!

Zapraszamy do włączenia się do modlitwy o zdrowie dla p. Andrzeja Drętkiewicza, byłego prezydenta Miasta Płocka, b. wojewody płockiego; tak bardzo zasłużonego dla naszego Miasta, zasłużonego dla kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

W tym tygodniu w piątek i w sobotę kolejna edycja akcji "makulatura na misje"..

Drużyna ZHR przy Stanisławówce zaprasza dziewczyny z gimnazjum, które zainteresowane są harcerstwem na spotkanie w piątek. o 16.30.

Siostry Pasjonistki zapraszają w piątek 26 września br., do kaplicy domu zakonnego przy ul. Sienkiewicza 24 na czuwanie wynagradzające. Rozpoczęcie o godz. 19.00, zakończenie około godz. 21.00. Szczegóły na plakacie.

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci do Lichenia w sobotę, 4 X. Zapisy u p. katechetek Elżbiety Sztenderewicz i Marii Lewandowicz.  Szczegóły na plakacie (Wyjazd sprzed Stanisławówki o godzinie 7:00. Powrót ok. godz. 20:00. Wpłaty w pracowni komputerowej we wtorki i środy w godz. 16:00 - 18:00 u p. Danuty. )

Zapraszamy na Trzecią Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Różańcowych do Smardzewa - 4 października br. przygotowującą nasza diecezję do Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Szczegóły na plakacie.

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Rozprowadzana jest ona przed wejściem do kościoła.

Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych drogich parafian, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności. Są to: Andrzej Galas (ul. 1-go Maja) i Anna Zych (ul. Powstańców Styczniowych). Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie.Stanisławówka.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.