• 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ogłoszenia Duszpasterskie - XXIX Niedziela zwykła - 19 X 2014

Obchodzimy dzisiaj 88. Światowy Dzień Misji.

Dzisiaj, na zakończenie III Nadzwyczajnego Synodu Biskupów w Rzymie, papież Franciszek dokona beatyfikacji Papieża Pawła VI. 

Dzisiaj o godz. 16.00  w kościele górnym zostanie odprawiona Msza święta w intencji zmarłych w Hospicjum miejskim im. bł. Urszuli Ledóchowskiej w Płocku.

Dzisiaj  przypada 30. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki - patrona NSZZ Solidarność. O godz. 17.30 spod dawnej siedziby NSZZ Solidarność przy ul Jachowicza 30 wyruszy procesja z relikwiami Błogosławionego Męczennika do naszego kościoła. Msza święta w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych o godz. 18.00.

Dla potrzeb statystycznych Kościoła rzymskokatolickiego dzisiejszej niedzieli przeprowadza się liczenie wiernych obecnych na Mszy świętej i przystępujących do Komunii św.

Dzisiejszej niedzieli przed kościołem przeprowadzany jest kiermasz książek o męczennikach i bohaterach okresu II wojny światowej: o męczennikach byłego niemieckiego obozu zagłady w Działdowie, o sybirakach. Zachęcamy do zakupów z myślą o przekazanie owej chwalebnej pamięci młodemu pokoleniu dzieci i wnuków.

We wtorek, 21 października zapraszamy na godz. 9.30 do kościoła dolnego na X Przedszkolny Festiwal Piosenki Religijnej dedykowany św. Janowi Pawłowi II, pod patronatem J.E. Biskupa Romana Marcinkowskiego.

We wtorek, 21 października, przypada wspomnienie św. Kaspra del Bufalo. Jest on głównym Patronem Wspólnoty Krwi Chrystusa. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Wspólnoty na uroczystą Mszę świętą odpustową na godz. 18.00. Zachęcamy do zapoznania się z działalnością Wspólnoty Krwi Chrystusa z okresu 25 lat jej istnienia przedstawioną na okolicznościowych planszach w kościele dolnym

W środę, 22 października, obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II.

W piątek, z racji 24 dnia miesiąca, po Mszy świętej o godz. 18.00 oddamy hołd Maryi Wspomożycielce Wiernych.

W piątek, 24 października, w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej w Płocku  „Ducha nie gaście” zapraszamy na godz. 18.00 do Dom Darmstadt na spotkanie z udziałem osób, które przeżyły były niemiecki obóz zagłady w Działdowie i ich rodzinami. Spotkanie na temat "Działdowo – Męczennicy wspierają nas swoją wiarą" poprowadzi ks. Kazimierz Kurek SDB

W piątek, 24 października, o godz. 16.45 spotkanie zelatorek Żywego  Różańca. O godz. 17.00 Spotkanie grup róż Żywego Różańca i wymiana tajemnic.

W czwartek, 23 października w Oratorium odbędzie się casting do grupy teatralnej. Zapraszamy uczniów gimnazjum i szkół średnich.

Żeńska Drużyna ZHR przy Stanisławówce zaprasza dziewczyny na spotkanie w piątki o godz. 17.00

Zachęcamy wiernych do uczestnictwa w modlitwie różańcowej codziennie o godz. 17.30. Dzieci w poniedziałki, wtorki i środy o godz. 16.30

W zakrystii oraz w kancelarii parafialnej przyjmowane są intencje mszalne oraz wypominki za zmarłych, w intencji których modlić się będziemy na różańcu w listopadzie i na Mszach świętych w ciągu roku.Stanisławówka.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.