• 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI niedzielę zwykłą – 28 września 2014

Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitw w intencji III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, który odbędzie się w dniach 5-19 października. Przedmiotem obrad Zgromadzenia będą „Wyzwania duszpasterskie wobec rodziny w kontekście ewangelizacji”.

 

Serdecznie dziękuję organizacjom, wspólnotom parafialnym i osobom indywidualnym za przygotowanie i przeprowadzenie Festynu Parafialnego na Stanisławówce w minioną niedzielę.

 

Dzisiaj o godz. 10.30 Msza święta a później spotkanie w kościele dolnym dzieci kl. IV i rodziców w ramach przygotowania do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.

Dzisiaj o godz. 16.00 Msza święta w kościele górnym dla dzieci kl. III i rodziców w ramach przygotowania do I Komunii świętej.

 

Zachęcamy do udziału w modlitwie – dzisiaj godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miasta.

 

We wtorek, ostatni dzień miesiąca – wspomnienie św. Jana Bosko. Po Mszy świętej litania i ucałowanie relikwii.

 

We środę rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach dorosłych – codziennie o godz. 17.30. Dzieci i młodzież w poniedziałki, wtorki i środy o godz. 16.30.

 

We środę, 1 października br. Mszą Święta o godz. 18.00 rozpocznie się pierwsze spotkanie dla kandydatów  przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców. Na spotkanie młodzież powinna przynieść Katechizm Bierzmowanych.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

Ministrantów i wszystkich, którzy pragną dołączyć do grona ministranckiego zapraszamy we czwartek na Mszę świętą i spotkanie o godzinie 18:00. Zachęcamy do praktykowania nabożeństwa pierwszych piątków miesiąca. Spowiedź tego dnia 30 min. przed rozpoczęciem Eucharystii. Dodatkowa Msza święta dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30

 

W odpowiedzi na apel Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia podejmujemy modlitwę w intencji ochrony życia i praw rodziny. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek, po Mszy świętej wieczornej do godz. 22.00.

 

W sobotę, 4 października, po Mszy świętej o godz. 8.00 w ramach nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający. Później modlitwy z prośbą o uzdrowienie i uwolnienie.

 

W sobotę, w ramach cyklu „Młodzi wierni” zapraszamy młodzież licealną i studentów na godz. 16.30 do Petroklezji (pomieszczenia na dole plebanii) na spotkanie z panią psycholog na temat relacji.

 

W sobotę, 4 października zapraszamy na pielgrzymki: Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci do Lichenia i Kół Różańcowych do Smardzewa. Szczegóły na plakatach w gablocie.

 

W następną niedzielę, 5 października, z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 12.00 procesja eucharystyczna. Serdecznie zapraszam orszak procesyjny.

 

W przyszłą niedzielę po Mszach św. przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek dla chorej na raka trzyletniej Klaudii Kamińskiej. Jej stan wymaga kosztownego, specjalistycznego leczenia poza granicami Polski. Proszą rodzice.

 

Informujemy, że intencje mszalne przyjmowane są także w niedziele w zakrystii dolnej po zakończonych mszach świętych. W zakrystii oraz w kancelarii parafialnej rozpoczynamy przyjmowanie wypominków za zmarłych, w intencji których modlić się będziemy w listopadzie.

 

Ogłoszenia Oratorium: Zapraszamy dziewczynki i chłopców do scholi dziecięcej - spotkania w środy o godzinie 17:00, zaś próby zespołu młodzieżowego w piątki o godzinie 18:00. Nauka gry na gitarze będzie odbywała się w czwartki o 16:15. Chłopców klas 4 szkoły podstawowej zapraszamy na treningi piłki ręcznej. Chętnych zapraszamy do teatru młodzieżowego. Szczegóły u ks. JarkaStanisławówka.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.