• 1
  • 2
  • 3
  • 4

XVIII Niedziela zwykła - 2 sierpnia 2015

 

  Sierpień jest miesiącem wielu rocznic i świąt związanych z dziejami naszej Ojczyzny. Episkopat Polski zachęca do podjęcia dobrowolnej abstynencji jako formy zadośćuczynienia za grzechy społeczne i wyproszenia łask u Pana Boga.

Wakacje to czas zmian personalnych we wspólnotach salezjańskich. Ks. Paweł Kacprzak, który dotychczas pełnił funkcję ekonoma domu zakonnego został mianowany proboszczem w Łęczu. Od 1 sierpnia jego zadnia przejął ks. Jan Kurel, który przyszedł do nas z Warszawy. Serdecznie go witamy w naszej parafialnej i wspólnocie zakonnej. Na Mszy św. o godz. 12.00 żegnamy ks. Łukasza Mastalerza, który został mianowany proboszczem i dyrektorem w Czerwińsku oraz odchodzącego na studia teologiczne do Krakowa kl. Akacjusza Cybulskiego. Z serca dziękujemy im za wieloletnią ofiarną posługę i wspieramy naszymi modlitwami.

Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 12.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca procesja eucharystyczna.

We wtorek, po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie biblijne w kościele dolnym.

W czwartek, 6 sierpnia o godz. 6.00 w katedrze płockiej Msza święta na rozpoczęcie 34. Pieszej Pielgrzymki do Częstochowy. Zachęcamy do udziału w salezjańskiej grupie pomarańczowej. Zapisy w DA Petroklezja (pod plebanią) dzisiaj po Mszach świętych i w poniedziałek od 14.00 do 20.00. W środę Eucharystia o godz. 18.00 i zdanie bagażu pielgrzymkowego. Przed kościołem rozprowadzane są modlitewniki pielgrzyma duchowego.

W czwartek, 6 sierpnia  obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte o godz. 7.00, 800 i 18.00

W przyszła niedzielę, w ramach miesięcznej nowenny przygotowującej do peregrynacji Cudownego Obrazu MB Częstochowskiej w naszej parafii po Mszy świętej o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania loretańska.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach na Wieczernik Królowej Pokoju w sobotę, 29 sierpnia. Zapisy we wtorki i środy w godz. 16.00 - 18.00 w pracowni komputerowej lub telefonicznie u p. Danuty - nr tel. 784 935 953. Wyjazd spod "Stanisławówki" o godz. 8.00. Koszt 20 zł.  

Terenowe Biuro Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Torunia (DZIĘKCZYNIENIE w RODZINIE) w sobotę, 5 września. Wyjazd spod "Stanisławówki" o godz. 8.00 (uczestniczymy we Mszy św. o godz. 7.00). Koszt 35 zł. Zapisy w biurze we wtorki i środy w godz. 16.00 - 18.00 lub telefonicznie u p. Ewy - nr tel. 502 430 293 lub u p. Marii - nr tel. 608 692 353.   Serdecznie zapraszamy. Liczba miejsc ograniczona.

Zachęcamy do kontynuowania zwyczaju zapoczątkowanego przez śp. Andrzeja Drętkiewicza, aby od 1 sierpnia przez 63 kolejne dni zatrzymywać się na modlitwę za Ojczyznę przy XII Stacji Płockiej Polskiej Drogi Krzyżowej, która upamiętnia także Powstanie Warszawskie. Zapalane znicze i kwiaty niechaj będą znakiem modlitwy i wdzięczności wobec Powstańców za ich miłość do Polski.

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 Miłosierdziu Bożemu polecamy parafian, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Józef Lewandowski, + Roman Uliczny (Hiszpania-Madryt). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

 Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli, a przebywającym na urlopach udanego wypoczynku.Stanisławówka.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.