• 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ogłoszenia parafialne - 1 marca 2015 r.

II Niedziela Wielkiego Postu

 

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy marzec, miesiąc poświęcony św. Józefowi. Po mszach świętych wieczornych odmawiamy litanię do tego Świętego.

Dzisiaj, ok. godz. 14.30 przed Stanisławówką na zakończenie Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych zostanie odsłonięta tablica poświęconej pamięci Żołnierzy 11 Grupy Operacyjnej NSZ. Po zakończeniu uroczystości zapraszamy wszystkich na gorącą żołnierską grochówkę prosto z kuchni polowej.

Dzisiaj o godz. 16.45 w dolnym kościele odbędzie się spotkanie Żywego Różańca.

Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15 do kościoła górnego.

Przed kościołem Wspólnota Krwi Chrystusa rozprowadza baranki wielkanocne z białej czekolady (w cenie 5 zł.). Pozyskane środki przeznaczone są na działalność Caritas Płock.

W środę, 4 marca, w święto św. Kazimierza królewicza, swoje imieniny obchodzi ks. Kazimierz Kurek SDB. Solenizant odprawi Mszę świętą o godzinie 18.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek, o godz. 17.00 spotkanie formacyjne ks. Proboszcza i Panów ze Służby liturgicznej i Orszaku. Zapraszamy nowe osoby, które chciałyby włączyć się do czynnego uczestnictwa w liturgii. W piątek kapłani odwiedzą chorych w domach. Spowiedź dzieci i młodzieży od godz. 16.00 (30 min. przed Drogą Krzyżową). W sobotę po Mszy świętej o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, modlitwy o uwolnienie i uzdrowienie oraz błogosławieństwo wody, soli i oliwy.

Piątkowe Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o godz. 16.30 z udziałem dzieci (dolny kościół), o godz. 17.15 dla ogółu wiernych (górny kościół) O godz. 19.00 w dolnym kościele grupa artystów z Białegostoku zaprezentuje nową formę przeżywania treści Drogi Krzyżowej "Męka Pańska na gitarę, perkusję i piasek". Zapraszamy wszystkich parafian. Jest to także Droga Krzyżowa dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania

Tradycją lat minionych, piątkowa taca mszalna i po Drodze Krzyżowej przeznaczona jest na zakup kwiatów do Bożego Grobu w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na ten cel.

Zapraszamy mężczyzn do grupy formacyjnej w oparciu o program międzynarodowej katolickiej sieci Mężczyzn św. Józefa. Pierwsze spotkanie 7 marca (sobota) o godz. 16.30 w Duszpasterstwie Petroklezja.  (wejście pod plebanią). Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu,

Oratorium przyjmuje zapisy na zajęcia breakdance w dwóch kategoriach wiekowych: do 16 lat i powyżej 16 roku życia.

W następna niedzielę,  8 marca, o godz. 10.30 Msza święta i spotkanie dzieci i rodziców przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych, o godz. 16.00 Msza święta i spotkanie dzieci i rodziców przed I Komunią świętą - zostaną poświęcone książeczki do nabożeństwa.

Rekolekcje SSW. Rada Prowincjalna Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników zaprasza członków Stowarzyszenia na rekolekcje wielkopostne do Domu Rekolekcyjnego w Kutnie-Woźniakowie 6 - 8 marca 2015 roku. Więcej informacji w gablocie SSW.

Pielgrzymka Włochy. Osoby zapisane na sierpniową pielgrzymkę do Włoch proszone są o dokonanie w kancelarii parafialnej kolejnej wpłaty za wyjazd.

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Rozprowadzana jest ona przed wejściem do kościoła.

W minionym tygodniu odeszli z naszej parafii do wieczności:  Wanda Dzięgielewska  Otolińska), Zdzisław Zbigniew Szurmak ( Mickiewicza), Tadeusz Pekról (lotników), Jerzy Nowakowski ( Mickiewicza). Polecamy ich miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie.

 Stanisławówka.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.