• 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 20.04.2014

 

1.Drogim parafianom, sympatykom dzieła salezjańskiego oraz gościom z okazji Świąt Wielkanocnych składamy najserdeczniejsze życzenia obfitych darów miłości i pokoju Zmartwychwstałego Pana. Niech chwalebne zwycięstwo Jezusa Chrystusa nad szatanem, śmiercią i grzechem uczyni Wasze życie piękniejszym. Zdrowych i radosnych Świąt Paschalnych życzą Salezjanie.

2. Z serca dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego wystroju kościoła dolnego i górnego na Święta Wielkanocne, paniom z "Naszego Domku", panom za ustawienie dekoracji, paniom za sprzątanie, przyniesione kwiaty i ofiary złożone na wystrój "Bożego grobu", orszakowi procesyjnemu, za przygotowanie liturgii panu kościelnemu, organiście, ministrantom, dzieciom, młodzieży, studentom. W imieniu wspólnoty salezjańskiej dziękuję wszystkim grupom parafialnym i osobom indywidualnym za złożone życzenia z okazji Wielkiego Czwartku i Świąt Wielkanocnych. Odwzajemniamy modlitwą. Jako Proboszcz serdecznie dziękuję moim Współbraciom za posługi sakramentalne w ostatnim czasie. "Bóg zapłać".

3. Dzisiejszej niedzieli nie sprawuje się sakramentu pokuty i pojednania. Mszę świętą o godz. 10.30 odprawi i Słowo Boże wygłosi J.E. Ks. Biskup Roman Marcinkowski. Nowenna do Bożego Miłosierdzia po Mszach świętych o godz. 18.00. Dzisiaj nie będzie odprawiana Msza święta wieczorna o godz. 20.00.

4. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze święte według porządku niedzielnego, oprócz Mszy świętej o godz. 20.00. W ramach kazania czytany jest List Rektora WSD w Płocku.

5. We środę, 23 kwietnia, imieniny obchodzi ks. Wojciech Majchrzak. Solenizant, ze względu na swoje wieczorne obowiązki, odprawi Mszę świętą o godz. 7.00. Księdzu Wojciechowi życzymy wielu łask Bożych, radości, zdrowia i sił w realizowaniu powołania zakonnego i kapłańskiego. Szczęść Boże. Z racji Oktawy Wielkanocy, uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski przeniesiona jest na poniedziałek 28 kwietnia.

6. We czwartek, z racji 24 dnia miesiąca, po zakończonej Mszy świętej o godz. 18.00 oddamy Hołd Maryi Wspomożycielce Wiernych. Zachęcamy parafian do licznego udziału.

7. Wyjazd pielgrzymów do Rzymu na kanonizację bł. Jana Pawła II, w piątek 25 kwietnia. Msza św. o godz. 7.00 i załadunek bagaży.

8. W piątek, 25 kwietnia, z racji oktawy wielkanocnej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek, 25 kwietnia, swoje imieniny obchodzi ks. Jarosław Stasiński. Solenizant odprawi Mszę świętą o godz. 18.00. Księdzu neoprezbiterowi, kierownikowi Oratorium życzymy radosnego wzrastania w powołaniu salezjańskim i kapłańskim, dobrych pomysłów, wiele energii i zapału w prowadzeniu grup młodzieżowych.

9. W przyszłą niedzielę 27 kwietnia całym Kościele obchodzone jest Święto Miłosierdzia Bożego W Rzymie o godz. 10.00 odbędą się uroczystości kanonizacyjne bł. Jana XXIII i bł. Jana Pawła II. Dziękujemy Panu Bogu za dar Wielkich Papieży, a w szczególny sposób nasze serca są przepełnione wdzięcznością za dar Papieża Polaka. Niech ten wyjątkowy i uroczysty dzień zaznaczy się pięknym wystrojem flagami naszych mieszkań. Flagi dostępne w parafialnej pracowni komputerowej.  Za tydzień proszę na Msze święte przynieść ze sobą lampiony/znicze. Parafianom będzie przekazywana "Iskra Miłosierdzia".

10. Jako wotum za otrzymane łaski pewna Rodzina naszej parafii ofiarowała obraz Pana Jezusa Miłosiernego. Znajdzie on należne miejsce w odnowionej kaplicy w kościele dolnym. Rozpoczęcie prac remontowych w czerwcu.

11. W piątek i sobotę kolejna zbiórka makulatury na misje.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym między innymi artykuł „Dobry i Wielki razem święci” o tym, że  trochę zaskakująco zabrzmiała decyzja papieża Franciszka o wspólnej kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II.

13. W minionym tygodniu odeszła do wieczności  Marianna Skrzyńska zamieszkała przy ul. Sienkiewicza. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.Stanisławówka.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.