• 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ogłoszenia  Duszpasterskie XXI  Niedziela  zwykła 23.08.2015r.

1.  Z Kalendarza Liturgicznego:

- Jutro w Poniedziałek  Święto  Bartłomieja  Apostoła.

-W  Środę  Uroczystość  NMP. Częstochowskiej.

-W  Czwartek  Wspomnienie  Św. Moniki.

-W  Piątek  Wspomnienie  Św. Augustyna  Biskupa i Doktora Kościoła.

-W  Sobotę  Wspomnienie  Męczeństwa  Św.  Jana  Chrzciciela.

 

2. Informacja o 164 Pieszej Pielgrzymce z Płocka do Skępego.

Tradycyjnie odbędzie się ona w dniach 06-10 września 2015r. Rozpocznie się Mszą św. 06 września o godz. 6,30 sprawowaną w Płockiej Farze. Powrót pielgrzymki w dniu 10 września 2015r. o godz.18,00. Jak co roku przypominamy, że jest to pielgrzymka całego miasta, a ostatnio  także i okolicznych miejscowości, w której dziękujemy Matce Bożej za ocalenie Płocka przed straszliwą zarazą, która panowała 164 lat temu. Nie tylko chcemy spełnić przyrzeczenia naszych praojców, ale jednocześnie wypraszać łaski tak potrzebne w naszym codziennym życiu.

 

3. Akcja Katolicka Diecezji Płockiej  organizuje VII  Pieszą Pielgrzymkę  im. Bł. Abpa A.J. Nowowiejskiego z Płocka do Słupna dnia 29 sierpnia 2015r. Zbiórka uczestników pielgrzymki, godz.8,30- 8,50 – sprzed Katedry Płockiej.  Dokładniejsze informacje w kancelarii  parafialnej.

 

4. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku w godzinach  od  15,30  do 17,30.

 

5. Zapraszamy Młodzież na wyjazd na Campo Bosco do Czerwińska w dn.27-30 sierpnia 2015r.

 

6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w „ Gościu Niedzielnym” - O Kapelanach prezydentów Rzeczpospolitej - Kim byli i jaką rolę spełniali. Natomiast za tydzień- płyta  CD – „ O naśladowaniu Chrystusa”, a w „ Małym Gościu” będzie audiobook pt.” Szatan z siódmej klasy”. Dziś piszemy też o tym, jak książka „ O naśladowaniu Chrystusa” nawróciła więcej osób  niż zawiera liter, i o tym ,że do dzisiaj nie ma pewności, ile strzałów oddano  do Jana Pawła II- o nowych szczegółach zamachu na papieża.

 

7. Miłosierdziu Bożemu polecamy parafian, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Janina Graczyk (ul.Padlewskiego), + Maria Pietrzak (ul.3Maja), + Klementyna Śliwińska ( ul.Chopina),+ Wojciech Przygodzki( ul.3 Maja).

8. Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli, a przebywającym na urlopach udanego wypoczynku.Stanisławówka.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.