• 1
  • 2
  • 3
  • 4

 

Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Chrystusa Króla 23.11.2014

 

Dzisiaj, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W naszej diecezji jest to także niedziela synodalna. Z tej racji,  w ramach kazania, czytany jest list pasterski Bpa Piotra Libery.  Dzisiejsza uroczystość to również dzień patronalny ministrantów.

 

Na zakończenie Mszy świętych święcone są opłatki na stół wigilijny. Będą one roznoszone do naszych domów przez wyznaczonych przez ks. proboszcza przedstawicieli wspólnot parafialnych. Składane przy tej okazji dobrowolne ofiary będą przeznaczone na sfinansowanie instalacji grzewczej w kościele górnym.

 

Po Mszy świętej o godz. 12.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Najśw. Serca Jezusowego i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego. Okazja do uzyskania odpustu zupełnego.

 

W dniu dzisiejszym w kościołach polskich przeprowadzana jest zbiórka do puszek celem wsparcia materialnego odbudowy zniszczonej przez pożar katedry w Sosnowcu. Minionej niedzieli podczas kwesty na Światowe Dni Młodzieży zebrano do puszek w naszej parafii 803 zł. "Bóg zapłać" parafianom i gościom za Waszą hojność.

 

Do końca miesiąca, codziennie o godz. 17.15. odmawiamy różaniec za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. W tym tygodniu wyczytujemy nazwiska według następującego porządku. Dzisiaj karki z numerami 315 - 359 oraz 1 - 32, poniedziałek 33 - 131, wtorek 132 - 224,  środa 225 - 314, czwartek  315 - 359 oraz 1 - 32, piątek 33 - 131, sobota 132 - 224, przyszła niedziela (30 listopada) nr  225 - 314.

 

W poniedziałek, z racji 24 dnia miesiąca po Mszy świętej wieczornej oddamy Hołd Maryi Wspomożycielce Wiernych

 

We wtorek, 25 listopada, rocznica śmierci mamy ks. Bosko, wspomnienie zmarłych rodziców salezjanów. Polecamy ich miłosierdziu Bożemu.

 

Biuro Radia Maryja serdecznie zaprasza we wtorek 25 listopada br. do wspólnego świętowania wspomnienia bł. Matki Małgorzaty /mamy ks. Bosko/ , która jest patronką parafialnej pracowni komputerowej. Będziemy modlić się o rychłą kanonizację Matki Małgorzaty na Mszy Świętej o godz.18-tej. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, a w szczególny sposób osoby, które dotychczas korzystały z nauki w tej Pracowni i nowe osoby pragnące nauczyć się posługiwania komputerem i Internetem. Po Mszy Świętej spotkanie przy kawie lub herbacie i wręczenie dyplomów.

 

Grupa modlitewna Duszpasterstwa akademickiego serdecznie zaprasza wszystkich młodych na otwarte spotkania o godz. 19.00 w każdą środę. Rozpoczynamy adoracją Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele, później konferencja w Petroklezji.

 

Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Torunia dnia 29.11.br - na obchody XXIII rocznicy powstania Radia Maryja. Bardzo serdecznie zapraszamy. Każdy będzie miał zapewnione miejsce siedzące. W programie m.in. występ Zespołu Pieśni i tańca "Śląsk" oraz zwiedzanie budującej się świątynię. Zapisy w biurze Radia Maryja we wtorki i środy w godzinach 16-18

 

W tym tygodniu zbiórka makulatury na misje (piątek - sobota)

Następną niedzielą (obchód już w sobotę wieczorem) rozpoczynamy Adwent. Jest to czas radosnego przygotowania na Przyjście Pana. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w Kościele powszechnym Rok Życia Konsekrowanego. Z tej racji Mszę świętą dla zakonników i sióstr zakonnych  w katedrze płockiej o godz. 10.00. odprawi Bp Piotr Libera.Stanisławówka.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.