• 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ogłoszenia duszpasterskie na XVI niedzielę zwykłą - 20 lipca 2014 r.

 

We czwartek, 24 lipca, po Mszy świętej o godz. 18.00 oddamy hołd Maryi Wspomożycielce Wiernych. Zachęcamy do udziału w ciągu tygodnia w nowennie o godz. 17.45.

W ciągu tygodnia w kalendarzy liturgicznym wspominamy:

Wtorek, 22 lipca - św. Marii Magdaleny.

Środa - 23 lipca - święto św. Brygidy, Patronki Europy

Czwartek, 24 lipca - św. Kingi

Piątek, 25 lipca, św. Jakuba Apostoła. Tego dnia przypada także wspomnienie św Krzysztofa patrona kierowców. Z tej racji po Mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się poświęcenie pojazdów. Zebrane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na misyjne środki transportu.

Sobota, 26 lipca, wspomnienie św Joachima i Anny, rodziców NMP. Dzień modlitw za rodziców i dziadków.

W przyszłą niedzielę, 27 lipca, wzorem lat ubiegłych z racji przypadającego w ciągu tygodnia wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, po każdej Mszy świętej na placu przed kościołem odbędzie się poświecenie pojazdów.

W okresie wakacji kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku w godz. 15.30 - 17.30.

Zapraszamy do udziału w 33 Pielgrzymce Pieszej z Płocka na Jasną Górę, która wyruszy 6 sierpnia. Z naszej parafii grupę pomarańczową prowadzi ks. Grzegorz Radziszewski. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania do 1 sierpnia i w Petroklezji od 1 do 3 sierpnia w godzinach 16.00-20.00. Zapraszamy także do duchowego pielgrzymowania wszystkich tych, którzy z racji choroby, pracy bądź innych powodów nie mogą osobiście uczestniczyć w pielgrzymce. Modlitewniki są do nabycia w kancelarii i będą tez rozprowadzane 3 sierpnia po każdej Mszy świętej. Pragniemy również wesprzeć pielgrzymów  funduszem solidarnościowym zbieranym owego dnia do puszek.

Młodzież naszej parafii wchodząca w skład Centrum Światowych Dni Młodzieży rozprowadza cegiełki "Bilet dla brata". Zebrane fundusze pomogą młodzieży ze Wschodu wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży. Serdecznie dziękuję za wszelkie wsparcie.

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy błogosławionego czasu odpoczynku.

W minionym tygodniu odeszli z naszej parafii do wieczności: 

Jerzy Chrząstowki z ulicy Lotników, Teresa Boruszka z ulicy Północnej, Ewa Janina Mazurek z ulicy Chopina, Radosław Kubacki z ulicy Chopina

Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie.Stanisławówka.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.