• 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ogłoszenia duszpasterskie  

XVII Niedziela zwykła

24 lipca 2016 r.

 

Przed kościołem prowadzona jest zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę. Tekst proponowanej Ustawy jest do wglądu przy stoliku..

Dzisiaj, z racji 24. dnia miesiąca po Mszy świętej o godz. 18.00 oddamy hołd Maryi Wspomożycielce Wiernych.

Jutro, w poniedziałek wspominamy św. Jakuba i św. Krzysztofa patrona kierowców. Po Mszy świętej wieczornej poświęcenie pojazdów mechanicznych na placu przykościelnym i zbiórka do puszek na zakup samochodów dla misjonarzy. Dzisiaj po każdej Mszy świętej błogosławieństwo pojazdów i kierowców. Wyjazd przez boisko i bramę w kierunku ul. ks. Lasockiego.

We wtorek przypada wspomnienie św. Joachima i św. Anny, rodziców NMP.

W środę 27 lipca 2016 roku do naszej Ojczyzny przybędzie następca św. Piotra - Papież Franciszek. To niezwykły moment, dlatego aby godnie powitać wspaniałego Gościa, Bp Piotr Libera zarządził, aby tego dnia o godzinie 16.00 biły dzwony we wszystkich świątyniach diecezji płockiej. Zachęcamy do śledzenia wydarzeń z pielgrzymki w massmediach.

Rodzina Radia Maryja serdecznie zaprasza na 28 lipca br. na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem na Jasnej Górze. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

W piątek, z racji 29 dnia miesiąca, po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła z możliwością przyjęcia szkaplerza św. Michała.

W piątek, 29 lipca, o godz. 19.00 w kawiarence parafialnej spotkanie popielgrzymkowe uczestników wyjazdu na Ukrainę.

Zachęcamy do udziału w sierpniowej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w grupie pomarańczowej. Zapisy w Duszpasterstwie Akad. Petroklezja w poniedziałki i piątki od godz. 16.00 do 19.00.

Siostry ze Zgromadzenia św. Elżbiety serdecznie dziękują parafianom za wspaniałomyślne wsparcie finansowe. Minionej niedzieli na sierociniec w Jerozolimie zebrano do puszek 8 688 zł. W gablocie parafialnej umieszczono list z podziękowaniem od Siostry Przełożonej.  

Z końcem lipca następuje zakończenie sprawowania urzędu proboszcza przez ks. Jana Rusieckiego. Na nową placówkę salezjańską przechodzi także ks. Wojciech Majchrzak. Msza święta pożegnalna w przyszłą niedzielę 31 lipca br. o godz. 12.00.

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Miłosierdziu Bożemu polecamy +  Elżbietę Korpolińską z ul. Lasockiego, która w minionym tygodniu odeszła do wieczności. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

Parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli, a przebywającym na urlopach dobrej pogody, bezpiecznego i udanego wypoczynku.Stanisławówka.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.