• 1
  • 2
  • 3
  • 4

 Ogłoszenia duszpasterskie
XX niedziela zwykła
14 sierpnie 2016 r.

1.        W tych dniach duchowo towarzyszymy pątnikom, w 35-tej pieszej płockiej pielgrzymce na Jasną Górę. W salezjańskiej grupie pomarańczowej idzie w tym roku 116-stu pielgrzymów. Grupie towarzyszy ks. Adam Węgrzyn, ks. Łukasz Mastalerz, oraz siostry salezjanki: s. Katarzyna i s. Eliza.

2.        Drodzy Diecezjanie. Dziękując za inicjatywę samorządu Miasta Ciechanowa i miejscowych parafii serdecznie zapraszam na obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski w dniu 28 sierpnia br. (niedziela). Dziękczynną Eucharystię będę sprawował o godz. 1300 na Błoniach Zamkowych w Ciechanowie. Poprzedzi ją uroczysta procesja, która o godz. 1200 wyruszy z ciechanowskiej fary (kościół parafii św. Józefa w Ciechanowie). Po Eucharystii w programie uroczystości znajdzie się również koncert pieśni patriotycznych, rekonstrukcja osady średniowiecznej (godz. 1500) i projekcja filmu „Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem” w reż. J. Hoffmana (godz. 2000). Serdecznie zapraszam do udziału w tych ważnych uroczystościach. Wasz biskup Piotr.

3.        W poniedziałek – 15 sierpnia – obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Rozkład Mszy św. jak w niedzielę, nie ma tylko Mszy św. o godz. 2000. Zgodnie z tradycją tego dnia błogosławimy zioła, kwiaty, oraz kłosy zbóż i pierwsze owoce. W tym dniu, o godz. 1745, rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Prośby i podziękowania można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Tego dnia także obchodzimy 96-stą rocznicę Cudu Nad Wisłą.

4.        Tradycją lat minionych dnia 15 sierpnia br. Wspólnota Krwi Chrystusa przed wejściem do Kościoła będzie rozprowadzała własnoręcznie wykonane bukiety ziół i zbóż. Dobrowolne ofiary złożone za wykonane bukiety, będą przeznaczone częściowo na budowę Świątyni Krwi Chrystusa w Częstochowie.

5.        W środę 17 sierpnie – wspominamy św. Jacka. W tym dniu imieniny obchodzi ks. Jacek Woźniak, pamiętajmy o solenizancie w naszych modlitwach.

6.        Dnia 18 sierpnia przypada rocznica obrony Płocka przed Bolszewikami.

7.        Zachęcamy do nabywania pracy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

8.        Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę z okazji drugiej niedzieli miesiąca przeznaczonej na potrzeby naszej świątyni.

9.        Miłosierdziu Bożemu polecamy parafian, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Włodzimierz Jan Sobociński i Paul Jakucki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

10.   Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli a przybywającym na urlopach dobrego wypoczynku.Stanisławówka.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.